Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha azt írjátok, hogy babátok...

Ha azt írjátok, hogy babátok ugyanazt eszi, mint Ti az mit jelent?

Figyelt kérdés
Arra gondoltok, hogy ugyanazt, csak a babának turmixoljátok vagy összenyomkodjátok? A leveseknél meg a főzinél még értem, de mondjuk a krumplistészta vagy rántotthús, fasírtnál hogy csináljátok? 1 éves a kisfiam és megpróbálnék nem külön főzögetni neki csak ezek nem világosak számomra.
2010. szept. 21. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1 éves korától adtam neki rántott husit is, v rakott krumplit, meg minden ilyesmit. persze neki volt már 10-nél több foga, tehát az is számít, h tud-e rágni.
2010. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szétnyomkodom, a rántott húst vagy a fasírtot pedig kisebb darabokra csipkedem. Neki is van már 10 foga.
2010. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én még mindig pépesítem, pedig már 15 hónapos, de még mindig nem fogad el darabos ételt. Krumplistésztát simán lepépesítem botmixerrel és teszek hozzá még annyi vizet hogy megfelelő állaga legyen. Attól még ugyanolyan jóizű marad. Fasírtot általában krumplifőzelékkel adom neki, azt csak simán együtt leturmixolom, nem kell hozzá víz, mert az állaga megfelelő. Rántotthúst még nem kapott, de végülis ugyanúgy mehet, ha mondjuk főzelékkel adod neki.

A többi ételt is mind így csinálom, hogyha nagyon sűrű, akkor felvizezem, de ha úgy gondolod hogy furcsa vízzel, akkor tehetsz a víz helyett húslevest.

2010. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekem villával összenyomkodva sem fogadja el, ezért pépesítek még mindent.
2010. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Villával szétnyomkodom, husit vagy májat pedig nagyon apróra felvagdalom. Ha keményebb pl. a barack, akkor többször beleszúrok egy villát a falatkába, hogy fellazítsam vele a rostokat. 4 foga van.
2010. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Kisfiamnak is van 8 foga, de nem nagyon fogadja el a darabos ételeket és félek, ha nem rágja meg félrenyeli! Eddig én is turmixoltam mindent.
2010. szept. 21. 12:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Én egyébként úgy kezdtem hozzászoktatni a darabos kajákhoz, hogy kölesgolyót, bulátát, natúr kukit, babakekszet adtam a kezébe, majd kenyérfalatokat is kapott. És akkor még nem is volt foga. De gond nélkül megeszik minden darabos kaját, és ahogy írtam, még csak 4 foga van. Nyugodtan lehet szoktatni hozzá a babát, az ínyükkel nagyon ügyesen tudnak pépesíteni ám!
2010. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én már nem turmixolok, kivéve egy kicsit a tésztát, mert csak két foga van a babómnak.Tegnap sajtos-tejfölös tészta volt (durum).Csak leszopogatta róla a cuccost, a tésztát pedig visszatette a tányérba.Hát így kénytelen vagyok összetörni egy kicsit.

Rántott husi:csak tojássárgájába forgatom egész tojás helyett, majd pici darabokra tépkedem neki.

Fasírt:pulykahúsból készítem.Teszek bele petrezselyemzöldet, tojássárgáját, pici sót, vízbe áztatott kenyeret (de lehet natúr joghurtba is) és sütöm.Ezt is pici darabokra szedem neki.

2010. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy én nagyon óvatos vagyok a darabos kajával! Csak a rémálmom, hogy megakad a torkán....De akkor próbálkozok fokozatosan és köszi szépen az ötleteket!
2010. szept. 21. 12:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Még annyit, hogy az én babám simán szétmarcangolja a kenyérhéjat is az ínyével.Simán meg is eszi.

Nem kell félni.Adj neki szerintem Te is héjat, és kölesgolyót, ahogy előttem írta valaki!Ha nagy neki a falat, nyúlj oldalról a szájába és vedd ki.Különben az én lányom kitolja a nyelvével, ha úgy érzi túl nagy.Erős az ínyük, mindent szét tudnak vele szedni, csak gyakorolni kell.

A Te babádnak nemcsak két foga van, mint az enyémnek.Neki még jobban fog menni.

2010. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!