Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő vagyok a cipőméretezésse...

Kezdő vagyok a cipőméretezéssel? Ha lemérem kislányom talpát, akkor a cipőknél ez hogy alakul? Van valami táblázat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az kisfiam lába 13 cm, a szandálja 19-es, a cipője 21-es. Tehát nem sokra mész ezzel az átváltósdival. Most már sok cipőbe bele van írva a számozáson kívül az is, hogy hány cm a belső része. De legjobb természetesen felpróbálni.
2010. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem néztem a táblázatokat, mert minden cipőmárka eltér a méretekben. Barátnőim okosítottak ki, meg anyósom. Ha megengeded, összeszedem a gondolataikat:

- gyerek nélkül ne vegyél cipőt, de vigyél centimétert magaddal,

- onnan tudod, hogy jó a cipő, ha hátul az ujjad belefér a sarkánál ,annyival legyen hosszabb. Vagy elöl a lábujja még ne érjen végig (most vastag zoknit is bele kell gondolni),

- ha mégis gyerek nélkül mész, akkor két dolgot tehetsz: ráállítjátok egy rajzlapra és terhelés alatt körberajzolod a talpát, majd ezt teszed a cipőbe a boltban, plusz a lába hosszát is megméred és a boltban a cipő belső talphosszát is megméred (minimum fél, de inkább 1 centi legyen a differencia), de még így is előfordulhat, hogy torkosabb lábú babára mégsem lesz jó a cipő, ezért jobb vinni a gyereket.


Ja és arra is gondolni kell, hogy állati gyorsan tud nőni a gyerek lába.


Ha gyerekkel mész, alvás után, jóllakottan tedd, vigyél innivalót, rágni (pl. buláta) vmit ha mégis megéhezne és valami könyvet vagy játékot, bár úgyis azt vesz le a polcról, amit tud...


A mi példánk: Elefantenből a méretező 20-21-est hozott ki nekünk, holott már ekkor éppen nem volt kicsi a 21es szandálja, szóval a méretező sem 100%. És mi végül B.Shoest vettünk, abból meg kisebbek a méretek, úgyhogy 23-ast vettünk.

Remélem segítettem, jó vásárlást.

2010. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
kb ahogy az utolsó leírta. minden márkának más a méretezése. a fiam 28 hónapos, pdiped felxből 26-ost hord, elefantenből 25öst, bobby shoesból 24est. ahány márka, annyi méret...
2010. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hiába nézed,úgy jársz mint mi,visszakellett cserélnem 20-ból 22-re,13cm a lába.Van 20-as Adidasa, meg 22-es,fazonja is,márkája is válogatja,biztos amit ráadsz.
2010. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jaj de jó válaszokat kaptam most:) Köszönöm, sokat segítettetek!
2010. szept. 20. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!