Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek viszonylag későn...

Akinek viszonylag későn kezdett el kúszni a babája, gyorsan behozta a lemaradást?

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős babája későn kezdett kúszni, akkor amikor a fiam már bútorok mellett lépdelt, azonban 1,5 éves korára pont ugyanott tartott mint az én fiam.
2022. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit értesz viszonylag későn és mi okozza a késést. Kislányunk 15 hónaposan kezdett kúszni, ő nem hozta be és nem is fogja behozni a lemaradását, de ő nagyon súlyos agykárosodást szenvedett, már az is csoda, hogy kúszni, felülni megtanult.
2022. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kúszott, rögtön mászott.
2022. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-es nagyon sajnálom! Ezt már elején mondták nektek?

Itt remélhetőleg nincs ilyen probléma, de azért ugye kapom a kérdéseket, hogy már mászik? Naná, még kúszni se kúszik. 7,5 hónapos.

2022. jún. 3. 10:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok

Pár naposan szenvedte el az agykárosodást egy fertőzés miatt, amit nem vettek észre a kórházban és nem kezeltek, így amikor 5 hetesen hazahoztuk, már tudtuk, hogy gond van.

7,5 hónaposan még nincs elkésve a kúszással, mászással.

Forog? Játékokért nyúl? Környezetét próbálja felfedezni?

2022. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon durva, hogy nem vették észre. Én be is pereltem volna őket.

Forog, játékokért nyúl, viszont sokat repülőzik. Ez nem tetszik.

2022. jún. 3. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Perelünk, de átlag 10 év egy ilyen ügy... 5 év alatt egy mellettünk állást foglaló szakértői véleményig jutottunk... Várunk...

A repülőzés miatt ha aggódsz, beszélj a gyerekorvossal, ha úgy látja, akkor ad beutalót fejlődésneurológushoz. Vagy magánúton is felkereshettek egy gyógytornászt, konduktort vagy esetleg szomatopedagógust, saját magad megnyugtatására.

2022. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A repülőzés nem feltétlen rossz. Hat izom erősítés miatt is csinaljak .

:) ninxs elkesve 7,5 honaposan . :) gurulva “közlekedik “?

2022. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A repülőzéssel az égvilágon semmi baj sincs.


Nálunk úgy kezdett el kúszni, hogy megfelelő motivációt kapott parkettán (ott könnyebben haladnak).


Egy Coca Cola dobozt tettünk elé kb 1 méterre, és annnnnnyira de annnnnnyira akarta, hogy oda küszködte magát. Aztán egyre messzebbre tettem..

2022. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

A repülőzés oka lehet feszesség, és/ vagy le nem épült Landau-reflex; amelyek gátolhatják a mozgásfejlődését.

Mindenképp elvinném gyógytornászhoz! Ajánlom a Pfaffenrot terápiát.

É

Kisfiam most 6,5 hónapos. Kb. 3 hete kúszik, mégis elvittem, mert nem szabályosan csinálja. Kiderült: kevert izomtónusa van.

Inkább egyszer vinném 'feleslegesen' megnézetni; mintsem legyintenék, hogy 'majd fog'; akkor, amikor már illene csinálnia.

2022. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!