Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-14 hónapos korban érdemes...

13-14 hónapos korban érdemes elkezdeni a baba úszást?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 15:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek írnám!

A búvárreflex egy olyan reflex aminek időben le kell épülnie, mert ha nem akkor egy magasabb rendű reflex nem tud a helyébe lépni, ami pl. iskoláskorban hiányozhat a sikeres tanuláshoz!!!

A babaúszással fenntartják a búvárreflexet. A tanulási zavar pedig a le nem épült kórosan fennmaradt reflexekből is származhat!

Nem véletlenül mondják a mozgásfejlesztő kollégák, hogy nem jó a nagyon pici korban kezdett babaúszás.

S itt nem a vízi mozgásfejlesztésről beszélek! A megfelelő időben végzett pl. hrg úszás csodákat tesz. Jó az egészséges, és beteg babák számára is. Az én gyerekeim is jártak vízi mozgásfejlesztésre 1 éves koruktól!

2010. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ez mint szép és jó csak az a baj hogy egyikőtök sem ad a kérdezőnek választ,totál másról beszéltek.Nem értem miért beszél a mozgásfejlesztő a pici korban elkezdett babauszásról,mikor a kérdező gyereke lassan másfél éves...a másik meg nem tom minek vitatkozik.Na mind egy.Szóval megint csak azt tudom irni,kérdezd meg aki tartja,de az elfelejtett búvárreflexet már nem lehet,és nem is kell visszahozni,de attól biztos szivesen pancsol majd a többi babával.
2010. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben felhivtam az úszás oktató hölgyet,aki azt mondta,h érdemes még ilyenkor is elkezdeni,mert velük máre a koruknak megfelelően foglalkoznak és nem ugy,mint a picikkel!

2010. szept. 19. 08:55
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha figyeltél volna akkor láttad volna, hogy én azt írtam, hogy 1 éves kor után már minden probléma után járhat a pici úszni, mert ilyenkor már leépült a búvárreflex. Ebbe kötött bele egy válaszoló, s én erre reagáltam tovább!!!
2010. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A "kötekedő" vagyok, és bocs az offokért kérdező:

Kedves szakértő!

És arról mi a véleményed, akik nem teszik víz alá a gyereküket pl 6-8 hónaposan, csak úszkáltatják a babaúszáson? Ezt most komolyan kérdezem! Ez is árt majd a későbbiekben a tanulás terén véleményed és szakértelmed szerint? Mert mi ezek közé tartozunk, és sokan mások is!

Előre is köszönöm a válaszod!

( a "szakmádat meg dobd a kukába" kifejezés erős volt, bocs)

2010. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Természetesen ha a búvárreflex nem marad fenn, akkor maga a vízi mozgásfejlesztés az hasznos!!!

Tehát, ha a gyerek nincs a víz alatt, akkor nem is lehet fenntartani a búvárreflexet!

S nem kötekedni akartam, de hidd el, hogy hozzánk kerülnek az iskolás kori tanulási zavaros gyerekek.

S sokuknál áll fenn egy kóros reflex, ami valamiért nem épült le, s így a tanuláshoz elengedhetetlen folyamatok kialakulását gátolja!

Természetesen ez nemcsak a bébiúszásnál maradhat fenn! Számtalan oka lehet még!

De amit lehet legalább küszöböljünk ki!

Mert sajnos a kismamák többsége ezt nem tudja. A babaúszást tartók többségének meg természetesen nem érdeke, hogy megtudják!!

2010. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A vitát már megszoktam,mert akárhány kérdést teszek fel mindig vita alakul ki belőle!

2010. szept. 19. 11:24
 18/21 anonim ***** válasza:

nagyon örülök, hogy erről itt szó esett. Nekem is egyszer mondta a tesitanár kollégám, hogy a babaúszással vigyázni kell, de nem volt alkalmam utánajárni. Köszönöm a kedves szakértőnek és a kérdezőnek is, hogy erre lehetőséget teremtett. Meddig van búvárreflex? Hat hós a kisfiam, és csak akkor vinném vízbe, ha ez már leépült. Esetleg hol lehet erről megbízható forrásokat találni?

Kérlek ne cikizzétek azt, aki valamihez ért és nem csak a saját gyerekei alapján. Kevés itt aki tényleg szakmabeli véleményt tud mondani.

2010. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

6-7 hónapos kor körül épül le!

Utána már lehet kezdeni!

2010. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tehát pl a 8 hós kislányomat már tehetem víz alá, ha jól értem?
2010. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!