Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell elkezdeni az...

Mikortól kell elkezdeni az átszoktatást cumisüvegről tanulópohárra? ( 6,5hós baba)

Figyelt kérdés
Van tanuló cumisüvegünk, de amikor kipróbáltuk szegény babám megijedt, félrenyelt és sírt mert nagyon jött belőle.. (Babylove-os) Csőrös pohár jobb? Vagy mindegy?
2010. okt. 8. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt cumisüvegünk. De csőrösből Nubysból ivott kb. 7 hós kora óta. Szilikon csőre van neki. Nem tudom, hogy az milyen ami nektek van, de az biztos, hogy puha csőrűvel kellene kezdeni.
2010. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. De még nyugodtan cumisüvegezhet.
2010. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hónapos kor után kezdtem a lányomnál. Több fajtát is kipróbáltunk, volt amit nem fogadott el a lányom.

Kettőt tud használni, az Avent és a MAM jött be neki. De igazság szerint eleinte nem tudta, hogy kell használni, ő nem ivott cumisüvegből soha. De ekkora babánál már megpróbálhatod a pohárból ivást is, régi típusú üveg kis kávés pohárból remekül tudnak inni a kicsik.

2010. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, nekünk is szilikon csőrös van.
2010. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerem azt a fajta tanuló cumisüveget. Nem a legjobb, mi is próbáltuk a lányommal annakidején.A fiamnak már nem is vettem. De a Babylove 6 hónapos kortól ajánlott 2 fülű szilikonos csőröspohara kitűnő. Ugyanaz, mint a Nuby. Amúgy csak az innivaló, tehát tea, víz esetében, vagy a tápszer esetében is váltani akartok? Mert én a tápszert "kemény- csőrűből" adom , olyanból, aminek kivehető a csöpögésgátló szelepe (ezt úgyis csak felügyelet mellett használjuk) . És az is fontos, hogy mércés legyen, hogy ki tudjam mérni a vizet. Ilyet csak egyfélét találtam a Corában: Füles van rajta a micimackóból. ezt használjuk 2 napja a 9 hónapos fiamnak a reggeli tápszernél, az esti még cumisüvegből megy egy ideig. A lányom is ilyen idős korában váltott. Amúgy az estit meg majd kb 10 hónaposan tervezem lecserélni tejpépre, vagy főzelékre és így teljesen cumisüveg-mentesek leszünk. Én ezt fontosnak tartom, mert szerintem a fogszuvasodás nagyrészben megelőzhető. Vannak olyan 2 évesek ,akiknek az utcán is cumisüveg lóg a szájukból és meg is látszik a fogukon.
2010. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sima pohárból is itathatod, nekem mindkét fiam gyönyörűen ivott pohárból 5 hónaposan
2010. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fél éves kortól már nyugodtan itatható csőrös pohárból.
2010. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Rámegyünk a csőrös pohárra! :)
2010. okt. 11. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!