Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának a figyelmét...

2 hónapos babának a figyelmét hogyan tudnám lekötni még? Van neki játszószőnyege, zenélőkéje és a csörgőt is rázogatom neki, de nem elég.

Figyelt kérdés
Max 40 percig tudom lekötni a figyelmét. Utána elkezd hisztizni h vegyem fel. Nem akarom egész nap cipelni mert sajnos nincs segítségem napközben.
2010. szept. 16. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meg nagyon pici ahhoz hogy tobb ideig le tudja kotni magat valamivel,az en kislanyomnal egy heliummal felfujt leggomb valt be,amit odakotottem az agyahoz,azt elnezte fel orakat,mivel mozgott a levegoben es nagyon elvezte.
2010. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

40 perc egy két hónaposnál örülj hogy ennyit kibír egyszerre, ez egy nagycsoportos óvodás teljesítményével is felér!!!!!!!

2010. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

40 percig elszórakozik és az kevés? na ne viccelj velem.

40 perc alatt röhögve kitakarítasz, kiteregetsz, aztán játszol vele. utána úgyis alszik. addig főzöl pl. 40 percet a fiam van el magában, aki lassan 2,5 éves. :)

2010. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem teljesen van egyedül. Csak ha rázom neki a csörgőt, beszélek hozzá és nyomkodom a zenélős kis csigát.
2010. szept. 16. 13:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Kicsit kegyetlenül fog szólni:


az én babám is 2 hónapos, épp a héten kérdeztem ugyanezt a védőnőtől, és nagyon határozottan azt mondta, hogy ne szórakoztassam, mert akkor megszokja, és csak ezt fogja elvárni. Azt mondta, neveljem úgy, mintha a 4.gyerekem lenne. Tegyek sok színes tárgyat köré, amiket nézegethet, aggassak plüssöket az ágya fölé, amiket ütögethet. Neki kell megtanulnia fölfedezni a világot, nem nekem kell szórakoztatni. Persze, ha nagyon sír, akkor megvígasztalom, de nem állok mellette egész nap.

2010. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha túl sok ingert adsza ababának túlpörög és nem fog tudni jól aludni!!!! Alvás pedig fontos, mivel alvás közben tanulnak és sokkal kiegyensúlyozottabbak azok a babák akik jól alszanak. Inkább az alvási rendjét figyeld és aludjon sokat, legyen rajtad kendőben, hogy közelségben legyen hozzád. Ne siess nem verseny!! lazíts és élvezd hogy veled van:-)))))
2010. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaa! Segítségem nekem sem volt. Egy hétig volt otthon a párom oszt slussz azóta is egyedül család nélkül. Kenddőőő:-) Ő pihen, nézelődik, nyugodt és te tudod csinálni a dolgod- így főztem, mostam, takarítottam, és leraktam aludni napirend szerint! Azóta is napirend, és továbbra is egyedül, és mégsem lóg rajtam egész nap.
2010. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

40 perc után elkezd hisztizni???egy 2 hónapos baba NEM TUD MÉG HISZTIZNI!!!Közölni akarja veled,hogy anya elég a játékból meg a sok ingerből és vigyél el aludni mert ettől a sok szines kütyüktől már elfáradtam!!!Egy 2 hónapos baba nagyábból pont ennyit bír fent lenni,kb 40 perc és utánna elfárad!Gondolj bele még 2 hónapja egy nyugodt,csöndes,sötét anyaméhben volt most meg ezer játékot tolsz az arcába!Nem szabad!Ajánlom a Suttogó könyvet...

14:02-es válaszolónak:a védőnőd nem normális...bocs!!!Teleaggatni játékokkal az ágyát???Nehogy nyugodtan tudjon pihenni a baba!A játékok csak elterelik a figyelmét az alvásról!Nállunk alapszabály:a kiságy alvásra való nem játszásra!Még a zenélő forgó sem oda van felakasztva!Alváshoz nyugodt,csöndes,meghitt környezetet kell teremteni!Még felnöttnek is,nemhogy egy 2 hónapos babának!

Jó babázást!

4 hós kisfiú anyukája

2010. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem egyeznek a gondolatok ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Csak annyit az utolsó válaszolónak, hogy kb 40 perc után elkezd sírni, és csak akkor hagyja abba ha karomba veszem és sétálunk, "táncizunk". Letenni aludni csak kb 1 óra múlva tudom. Akkor alszik másfél órát átlagosan. Éjszaka nagyon jól alszik egyébként.
2010. szept. 16. 15:34
 10/12 A kérdező kommentje:
És csak azért nem szeretném állandóan ringatni, mert később csak rosszabb lesz. Családban fordult elő egy babával h a mama mindig fel vette és vitte mindenhova. Aztán ugy megszokta h még wcre sem tudott elmenni nyugodtan...
2010. szept. 16. 15:37
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!