Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell még kóstoltatnom?

Kell még kóstoltatnom?

Figyelt kérdés

12 hónapos múlt a lányom. Mindent eszik már, de tejet és a tojásfehérjét kifejezetten nem kóstoltattam még vele. De evett már olyan ételeket, amikben előfordultak ezek az összetevők (pl. rágcsált már pogácsát, belekortyolt már a tesója kakaójába, evett tojásos levestésztát, stb.) (Mindezeket persze az utóbbi hetekben, nem pár hónapos korában) Nem mutatkozott nála semmiféle pötty, kiütés.

Ezek után kell még külön kóstoltatnom, vagy vehetem úgy, hogy ezek is be vannak vezetve?


2010. szept. 16. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatsz neki nyugodtan, csak figyeld, hogy kicsapja-e. Én adnék neki, utána várnék 1-2 napot, hogy lesze-e valami kiütés rajta és akkor adnék újra valamelyikből. Azért más, ha egy teljes adag kaját eszik.
2010. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel, és miután már evett olyan élelmiszereket, amiben volt az adott összetevő, utána simán megkóstoltattam vele a tojást, a tejet, de csak pár falatot/ fél decit. Aztán másnaptól meg már lehet adni normális mennyiségben is, szerintem. De talán még ez is túlzott óvatosságnak számít. :)
2010. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!