Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatok, ha nem...

Mit csinálhatok, ha nem akarja enni a 9 hónapos babám a főzeléket?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete van igy és nemtudom mit csináljak, mert igy csak gyümölcsöt eszik, de a zöldség az nem megy. Hogy lehetne rávenni ,hogy megegye a főzeléket? Sem a boltit sem amit én főzök.
2010. szept. 15. 20:04
 1/8 anonim válasza:

Lehet, hogy kritikát gyakorol... :-D

Viccet félretéve, mióta van így?

2010. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg kritizál, de akkor a a bébiétel gyártókat is, mert azt sem eszi :) :( !

Na viccet félretéve kb két hete van igy. Előtte a brokkolit imádta meg a spenótot, ja és a sárgarépát. A bolti cukkinit szintén szerette, de most semmi..

Max akkor hajlandó megenni a zöldséget, ha gyümölcsöt teszek bele..

2010. szept. 15. 20:20
 3/8 anonim válasza:

Mennyire főzöl neki változatosan? Nem lehet, hogy valami betegség kerülgeti, és azért étvágytalan?


Mellesleg én állítólag utáltam a bébiételeket, csak azt ettem meg, amit anyu csinált, ezt mai napig emlegeti. :-) Egyszer - ez fel is van véve magnókazettára - apám megpróbált velem megetetni valami bébikaját, lelkendezett, hogy szépen fogy, de azt nem vette észre, hogy csak gyűjtögettem, aztán egyszer csak rá a tiszta ingére. :-D

2010. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kapott már fűszeres ételt?Mert lehet azért nem eszi sem a Tiedet sem a boltit,mert nincs benne fűszer.Nekem a védőnő azt mondta,minél később adjuk fűszert,mert ha egyszer megérzi többet nem fogadja el nélküle :) :)
2010. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha így van, akkor adj neki gyümölcsöt és kész. Pár naponta próbáld meg a főzeléket, de ne erőltesd, mert megutálja egy életre.

A husit a gyümölcshöz is hozzá tudod keverni.

Majd megeszi a főzeléket, ha akarja.

Nálunk volt, hogy 3-4 hónapig egy kanál főzelék nem csúszott le, én kb heti 1-szer próbáltam meg. Aztán volt, hogy csak a főzelék kellett, a gyümölcs pedig nem.

Bár én ebből nem csinálok nagy ügyet, nekem nem az a fontos, hogy mit eszik, hanem az hogy egyen egyáltalán.

Szerintem ne izgasd ezen magadat, adj neki gyümit és ennyi.

2010. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem étvágytalan,mert az összes többi kajálása nem változott mennyiségre. Ha gyümölcssel elkeverem akkor megeszi, dehát az szerintem nem az igazi. Vagy ugyis jo csak egye??? Füszereset ma adtam neki először, hogy hátha az uj iz bejön neki és megeszi, de azt már tényleg rámköpte...
2010. szept. 15. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy az utolsó kedves válaszoló is írta, tényleg nyugodtan add neki gyümölccsel. Most így ízlik neki, később meg máshogy fog. Amúgy nálunk is sokszor van pl. almaszósz csirkemellel, vagy őszibarack pulykahússal, mert a 9 hónapos kisfiam imádja a hús-gyümölcs párosítást. (én is :-)) Annak idején ő például a krumplit semmi mással nem volt hajlandó megenni, mint almával. A boltit sajnos a kisfiam sem eszi, szóval én is főzőcskézek minden nap :-( Ja, esetleg próbáltad már a paradicsomot? Vannak paradicsomos bébiételek, na azok tényleg finomak, és azt az egyet megeszi a fiam is. Ezek picit édeskések és savanykásak is egyszerre :-)) Minden jót!
2010. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na kiprobáltam gyümölcsösen a főzeléket, de szerintem attol függ minden, hogy milyen napja van. Van, hogy a rendes főzeléket is megeszi,de van hogy a gyümölcsössel is csak szenvedünk. Na majd ezt is kinöjük :)

Köszönöm a segitséget!!

2010. okt. 5. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!