Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinálhatok így főzeléket?

Csinálhatok így főzeléket?

Figyelt kérdés

7 hós babámnak csinálnék burgonya főzeléket. Pici só, pici babérlevél és tejföl helyett joghurttal habarnám.

Nem ártok ezekkel?


2010. jan. 25. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
egy 7 hónapos gyerek már lassan mindent ehet,amit szívesen megeszik.Szerinted 20 évvel ezelőtt mennyit szórakoztak ezzel??
2010. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
A joghurt tuti mehet.
2010. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

hááát, én nem nagyon raknák bele joghurtot, tejfölt, talán még babérlevelet sem.

csak egy kis sót.

inkább főzz még bele répát, úgy finomabb.

és egy 7 hónapos baba még nagyon nem ehet bármit(ez az elsőnek szólt)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
bocsánat, természetesen raknék, csak elütöttem:)
2010. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. jan. 25. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

18:52-nek Gondolom Anyukád is bébipapikon nőtt fel!!És óvták liszttől meg a narancstól,hogy jujj mi lesz vele,mert az allergia.

27 évvel ezelőtt az orvos és a védőnő is azt mondta, mikor 2 hónapos volt a fiam és nem volt tejem,hogy ne tápszerekkel fújassam kövérre,hanem főzzek neki főzelékeket,Berántottam és habartam,rendesen ízesítve és nagyon kicsi vajjal.Nem is köpte ki öke

Felnőtt,izmos,erős,nem allergiás.Vagy úgy gondolod,hogy 40 éve a nők kukoricakapálás közben azon törték a fejüket,hogy melyik kekszecskét eheti,vagy melyik allargizál?? 5-6 hónapos koruktól,ették,amit a család.Allergiáról meg nem is hallottak.

Manapság szentségtörés kenyérhéját vagy kiflit adni egy 6 hónapos gyereknek,ha jön a foga.Pedig sokat segít ám.

2010. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

:))) hűha, de indulatos vagy:)

most azért más szelek fújnak, mint 27 évvel ezelőtt.

sajnálom, hogy akkor nem volt az anyukáknak arra idejük, hogy ilyen fontos dologgal foglalkozzanak, mint a baba táplálása, vagy inkább nem voltak erről felvilágosítva, vagy nem volt erre igény.

én csak azt tudom, hogy az anyósom a férjemnek házi tehéntejet adott már nagyon korán, és láss csodát, asztmatikus légúti allergiája van!

nagymamám nem tudta szoptatni az első babáját, aki már újszülött korától tehéntejet kapott, aztán meg meghalt szegény 7 hónaposan bélgyulladásban!

ennyi.

nem kellene leszólni a fiatal anyukákat, amiért "van idejük" foglalkozni a baba táplálásával, és nem a kukoricaföldön vagy mittudoménhol dolgoznak, hanem gyed-en vannak...

2010. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Hogy Te indulatot látsz az írásomban,az nem az én hibám.

Vannak véletlenek is,meg vannak öröklődő betegségek is.

De egy biztos igaz,ha egy gyerek minél hamarabb találkozik dolgokkal,annál hamarabb áll rá a szervezete,és annál kevésbé lesz allergiás.Csak mára ez divat lett,papikákat,meg pépeket,meg babakekszeket eteni a gyerekkel,hogy nehogy már a szomszéd megszóljon,hogy nincs rá pénzünk.

A gyerek meg a rendes kajának örül a legjobban,ami ehető,aminek íze van,ami finom.

Dehát a tápszergyáraknak,meg a reklámozóknak is meg kell élni.Ilyen világot élünk.:-))

2010. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Ja és még valami!! Tudod miért változott meg??Mert egyszerűbb beledobni pár dl vízbe egy kis port,és kész a finom papi,mint nap,mint nap pepecselni a külön főzéssel.

Kis kocka csirkehúst fagyasztani majd főzni,és reszelni,vagy tojást ,vagy sajtot tartani otthon.

Egyszerű lett a világ a papiktól, és az anyukák elhiszik , a sok reklámtól,hogy ez a jó.

Sajnos nem,mert egyre több az allergiás,és megkockáztatom,hogy pont ezektől.

2010. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Utolsóval értek egyet, bár én is igyekszem betartani az "előírást", de nem mindenben sikerül.

Nyugodtan tehetsz bele a leírtakból.

2010. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!