Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkeszithetem szerintetek ezt...

Elkeszithetem szerintetek ezt a halas receptet 7 honapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Kivancsi lennek a velemenyekre:

Sotlan vajon megparolunk egy kis karikara vagott porehagymat, hozzaadjuk az aprora vagott krumplit majd felontjuk zoldfuszerbol keszitett kocka level(sotlan kockara gondol) es 1 deci tejjel. 8 percig fozzuk vagy amig a krumpli puhara nem fott. Hozzaadjuk a felkockazott hal szeletet es spenot leveleket. 3 percig fozzuk tovabb vagy amig a hal puhara megfott. Megszorjuk parmesan sajtal es osszeturmixoljuk vagy pepesre torjuk. Le lehet fagyasztani. Azert kerdem mert csinalnek neki hetvegen egy jo nagy adagot es lefagyasztanam neki.


2010. szept. 13. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Halat 1 éves koráig elvileg nem szabad adni, mert erősen allergizál. Ha addig nem is vársz, de a 7 hónap szerintem korai.

A zöldfűszeres kocka az milyen?

2010. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kortól már lehet kapni halas bébiételt. A mutatvány a tejen bukik meg szerintem, ha ahelyett rizstejet használsz, és olyan halat, ami garantáltan szálkamentes, akkor nincs vele gond. Neki talán még a parmezán sajtot lehagynám.
2010. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm is azt mondta, hogy a húsok közül a halat hagyjuk utoljára, mert allergizálhat. Szerintem még várjál a hallal. Meg a tejjel is.
2010. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tej és a hal is zűrös szerintem!Mert ami a babakajákban van az nem olyan mint amiket mi főzünk!Hiszen aprómagvas gyümit sem szabad adni 2 éves kor alatt,mégis van epres babajogi 8 hós kortól!

Szóval nálunk a halat is és a tejtermékeket (túró,joghurt , tejszín, sajt(trappista) )csak 8 hós kortól ajánlotta a gyerekorvos!Még halat én nem adtam,meg hát a spenótot sem javasolják sűrűn!

9,5 hós baba anyuja

2010. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bevált halas receptem 7 hós kortól!

1 burgonya, 2 rózsa mirelit brokkoli, vagy levágok a frissből ha van, 1 pangasus halfilé harmada, ezt 20 percig főzöm egy Kis lábasban annyi vízzel felöntve smennyi ellepi, mokkáskanál kanálnyi vegetát teszek a vízbe.

Turmixba rakom a vízből kivett forró brokkolit halat burgonyát, egy kiskanálnyi i kocka rámát teszek bele, 2 kiskanál natur joghurtot.

Imádta lányom, még most 1,5 évesen is heti 1x készítek neki mert ez a kedvenc, de most már 1 mackó sajtot teszek a zöldségekhez és úgy nyomkodom össze neki villával. Nagyon finom!

2010. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszi utolsónak a receptet, nem hangzik rosszul. Nálunk ez a favorit:

Kiskanálnyi olajon 2-3 gerezd aprított fokhagymát megfuttatok, rádobok 1 konzerves aprított paradicsomot (vagy akinek van jó házi leveses paradicsoma, abból 3 db-ot leforrázni, héját lehúzni és úgy felkockázni), pici bazsalikom, petrezselyem, bio vegeta, és 2 konzerves rio mare tonhal. Hozzákeverek egy tömlős natúr sajtot, és összefőzöm az egészet. Durum penne vagy spagetti tésztával tálalom (turmixolom a gyerkőcnek).

2010. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen lanyok a valaszokat. Azert kerdeztem mert a baratnom kislanya imadja ezt a receptet de o 14 hoanpos. A baratnom mar regota adja neki de nem emlekezett pontosan, hogy 7 vagy 8 honapos koraba kezdte adni a kislanyanak, ezert gondoltam rakerdek itt. En is inkabb a sajt meg a tej miatt kerdeztem. Akkor meg varunk vele mindenkeppen par honapot.


13:21-es es 13:26-os valaszado kulon koszonom nektek a recepteket, ki fogom oket probalni.

Mindenkinek jo babazast. Megyek eszem valamit mert megeheztem. :)

2010. szept. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!