Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkeszithetem ezt az avocado...

Elkeszithetem ezt az avocado kremet 14 honapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

1 érett avokádó

1 gerezd fokhagyma reszelve

1 db paradicsom apróra vágva

1 kis fej hagyma apróra vágva

1 ek olívaolaj

so, bors

Az érett avokádót kettévágjuk, húsát kikaparjuk. Villával összenyomkodjuk, majd az összes hozzávalót apróra vágva hozzáadjuk és összekeverjük.

Piritóst készítünk hozzá, vagy sima kenyérrel fogyasztjuk



1 fél tonhalkonzerv

1 fél avokádó

a tonhalkonzerv olaja vagy olívaolaj

1-2 gerezd fokhagyma

2 szál újhagyma

bazsalikom

oregánó

A fokhagymát lereszeljük, vagy apróra vágjuk.

Az újhagymát felkarikázzuk.

A hozzávalókat egyszerűen összekeverjük, és villával összetörjük, hogy nagyjából homogén állagot kapjunk.

Pirítóssal és zöldségekkel tálaljuk.


A nyers fokhagyma meg mustar miatt kerdem. Fokhagymat mar evett de fozve vagy sulve volt. Mustart nem tudom mikortol lehet adni a babaknak.


2011. máj. 5. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan. Mustár és fokhagyma is mehet már, fokhagymával már 7 hónapos kortól lehet ízesíteni. Gondolom úgysem egy kilóval teszel belőle, csak az íze miatt kell. :) Jó étvágyat hozzá, biztosan nagyon fincsi lesz.

Én egyébként olyat ismerek, hogy avokádót, pici nyomásnyi majonézt, pár kanál natúr joghurtot el kell keverni simára, és kevés fokhagymával, citromlével, sóval kell ízesíteni. Ez is nagyon fini kenyérre kenve. És a majonéz nélkül én már 8 hónapos korában adtam kisfiamnak. Egy éves kora után adtam neki majonézzel (miután bevezettük a tojást).

2011. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat. Juj a tied is nagyon finoman hangzik. :) Ki is fogjuk probalni. Mar nem tudok mit kitalani vacsorara neki. Gondoltam probalkozom majd az avokadoval. Egyebkent minden nap palacsintat enne vagy paradicsomszoszos tesztat. :)
2011. máj. 5. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam még rio mare patét (tonhal- és lazackrém) szereti nagyon kenyérre kenve, na meg a körözöttet (túró, pár kanál natúr joghurt, aprított snidling, vagy vajon, mikróban párolt aprított vöröshagyma, pici pirospaprika, só, és őrölt kömény - ezt is simára kell keverni).
2011. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom!!! :)Nallunk meg nagy kedvenc az itthon keszitett halpastetom. Olajos sardinia konzervet jo aprora osszetorni es kikeverni egy pici vajjal, nagyon aprora vagott hagymaval, citomlevel, sovoal es borssal. Vigyazni kell, hogy a szalkakat is jo alaposan ossze kell torni.

Kisfiam meg szereti a tojaskremet. Fott tojassargakat osszetorni es kikeverni egy pici vajjal/sajtkermmel, pici bors, so (van aki nagyon pici mustart is tesz bele vagy majonezt, ekkor nem kell a sajtkrem vagy a vaj, hallottam mar olyan verziot, hogy tejfol-majonez). Ezutan le kell reszelni nagyluku reszelon a tojas feherjet es belekeverni a masszaba.

Amit mi nagyon szeretunk a ferjemmel az tonhal konzerv, aprpra vagott zold kaliforniai paprikaval es majonezzel osszekeverve. Jo sok trapista sajtot reszelunk ra es osszekeverjuk. Nagyon finom. Kisfiamnak meg nem adtam belolle mert utoljara mikor csinaltuk meg csak 11 honapos volt igy majonezt meg nem ehetett.

Nagyon szepen koszonom a recepteket. Ki fogom oket probalni. Azt hiszem hetvegen korozott lesz. :) Nem art a valtozatossag es meg mi is szivesen fogyasztjuk a babakkal.

2011. máj. 5. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Húúúha, mindegyik nagyon jól hangzik, köszönöm szépen, ki fogom próbálni! :))) Milyen jó, hogy feltetted a kérdést, legalább cseréltünk egy pár receptet! :)

Minden jót Nektek!

2011. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Siman adhatod. Amennyi mustar benne van, annyi mehet.

Lemasoltam mgamnak is a receptjeidet, nagyon jol hangzik mind a ketto! Koszi!!

2011. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!