Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirendes Anyukák, adnátok...

Napirendes Anyukák, adnátok tippet kérlek?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 és fél éves lesz mire megszületik a tesója! Nálunk napirend van, mióta megszületett, ami azt jelenti, hogy legkésőbb 7kor keződik a fürdés utána mese és 8kor alvás! Altatni sosem altattam, tudatosan, egyedül alszik el, reggel 7kor szoktam kelteni. A napirend nekünk keretet ad a napnak, szeretnem ha a tesonal hasonlóképpen csinálni, de egyenlőre ötletem sincs, hogy tudnám a két gyermek napirendjét egymáshoz igazítani majd! Akiknél hasonló nevelési módszereket voltak, hogyan oldottak meg pl. az esti fürdetést, alvást, stb.

#baba #testvér #Napirend,
2022. márc. 7. 07:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

" De azért rengetek könyvet és módszert olvastam az ő születése előtt is és próbáltam nagyjából keretet adni az egésznek. Szerintem 50% nevelés 50% gyerek habitusa! Például 3 óránként etettem, ha kellett fel is ébresztettem hozzá, ha előbb akart enni cumit kapott!"

Áruld már el, ezt melyik könyvben olvastad...

" Minden este ugyan az, ugyan abban az időben történt, és a mai napig szigorúan este 7kor fürdés, fogmosás, mese olvasás, jó ejt puszik es reggel 7 (nem bölcsis napokon) 8ig alvás."

Erre is kíváncsi lennék, melyik könyv írja.

2022. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Svéd módszer, Gina Ford, Suttogó, Tim Seldin, Hartmut Morgenroth! Te most egyébként kötekedni akarsz gyermekneveles terén? Mert köszi, az eredeti kérdés nem erre vonatkozott. Én ezeket a könyveket elolvastam, ami értékes információ volt kijegyzeteltem (bizony, még szövegkiemelőt is használtam) és a sok mindent összegezve próbáltam magunknak egy megfelelő napirendet kialakítani, ami egészen jól sikerült. Nem értem hogy neked ezzel mi a problémád?
2022. márc. 7. 14:34
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Irigy! Az a problémája.
2022. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is ez a helyzet, most három hónapos a kisebb, a nagyobb járt oviba, de a kicsi születés óta nem vittük, mert amig járt két hetet járt aztán egy hétig betegen itthon volt, tartottunk tőle, hogy így nehezebbek lennenek a napok. Hatkor vacsorázunk, kis játék, furdes, a férjem fürdeti mindkét gyereket miközben én rendbe teszem a vacsora után a házat. Aztán a férjem mesét olvas a nagynak, én a kicsit szoptatom, utána picit ringatom, leteszem. Aztán átmegyek a nagyhoz és meg én is olvasok egy utolsó mesét, aztán atbeszeljuk röviden mi volt a napban jó, nehéz, mi lesz holnap. Nyolcra alszik mindkettő és kezdodik a kettesben töltött esténk. A kicsi még egyszer, van, hogy ketszer kel enni éjjel.

Napkozben kettőt babakocsiban alszik a négyből a kicsi, oda időzítem a két levegozest. Az egyik seta/pékség/jatszoter a másik csak a kertünkben történik.

2022. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szuper vagy, köszönöm!
2022. márc. 17. 19:19
 16/19 anonim ***** válasza:
A napirend ilyen megosztó dolog? Hogy így lepontozzák, aki valamilyen ritmust tart?
2022. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Abszolut! A mai világban csak akkor számítasz “igazi” anyukának, ha igény szerint szoptatod a gyereked és teljes mértékben, kizárólag az ő igényeit szem előtt tartva, válasz készen neveled!
2022. márc. 22. 06:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Itt nem a ritmussal van a probléma, azt igény szerinti szoptatással is lehet tartani. Nekünk gyönyörű napirendünk volt úgy is, hogy adtam nekik enni, ha éhesek voltak, és hagytam őket aludni is. A naggyal az első időben alakulgatott a napirend, de féléves korára beállt (később persze, ahogy nőtt, változott), a kicsi pedig egyéb lehetőség híján első naptól a nagyhoz alkalmazkodott.

Soha nem ébresztettem őket fel enni, és soha nem kaptak cumit.

2022. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De akkor nem értem mivel van a baj?
2022. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!