Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirendes Anyukák, adnátok...

Napirendes Anyukák, adnátok tippet kérlek?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 és fél éves lesz mire megszületik a tesója! Nálunk napirend van, mióta megszületett, ami azt jelenti, hogy legkésőbb 7kor keződik a fürdés utána mese és 8kor alvás! Altatni sosem altattam, tudatosan, egyedül alszik el, reggel 7kor szoktam kelteni. A napirend nekünk keretet ad a napnak, szeretnem ha a tesonal hasonlóképpen csinálni, de egyenlőre ötletem sincs, hogy tudnám a két gyermek napirendjét egymáshoz igazítani majd! Akiknél hasonló nevelési módszereket voltak, hogyan oldottak meg pl. az esti fürdetést, alvást, stb.

#baba #testvér #Napirend,
2022. márc. 7. 07:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Én nem voltam egy elborult napirendes, de mire a kicsi megszületett, a 2 éves nagy napjainak már volt egy stabil ritmusa. A kicsi azonnal belesimult, nem kellett erőltetni rajta semmit.

De ha 3 és fél éves a nagy, akkor gondolom ovis, egész nap nincs otthon, így pláne nem értem, mi a kérdés.

2022. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyira emlékszem, hogy a kicsi 8-kor feküdt, a nagyok 9-kor. 7 körül megfürdettem a babát, közben talán ettek a nagyok apjukkal? De ez már homályos. És amikor 8-kor elaludt, akkor vezényeltem a többieket a kádba.

A reggel nagyobb kaland volt, mire beállt, hogy 7 körül keljen és szopizzon a baba, hogy el tudjunk indulni az óvodába ha nem is 8 előtt, de közel hozzá....

2022. márc. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Fog menni.

Mi is a napirend híve vagyunk,az első 1-2 hónapban persze voltak csúszások,de amúgy sikeresen kiviteleztük a folgot

2022. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi igazodik a nagyhoz.


Mindig a nagy napirendjét tartottam szem előtt, abba simult bele a kicsié.

Nyilvànnéha csorbult, van amikor nincs mit tenni, de közben a nagy is nőtt. Nàlunk sokkal kisebb a korkülönbség.


Viszont valóban, csak a napirend tette normàlissà a napokat, nem csak túléléssé.

2022. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves első, a kérdés inkább az esti órákra vonatkozott, nem tudom mit nem értesz rajta! Mindenki másnak nagyon köszönöm, kicsit megnyugodtam, hogy lehet ezt szervezetten is! 😊
2022. márc. 7. 09:22
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Megfürdeted az egyiket, aztán a másikat. Aztán ha egy szobában vannak, egyszerre fekteted le őket, ha külön, akkor először az egyiket, aztán a másikat. Mivel tudatosan nem altatsz, lekapcsolod a lámpát, és kijössz. Kb. 5 plusz percet fog elvenni az életedből, tényleg nem értem, minek ezen ennyit pörögni.
2022. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó azért ez nem így van,mert nekem a baba az elején nem aludt el azonnal, illetve egyedül, a tudatosan nem altatsz pedig számomra nem azt jelenti,hogy hagytam sírni,így jóval több időt vett el,gondolom emiatt kérdezi a kérdező is.
2022. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Így van, sírni sosem hagytam, de figyeltem rá, hogy mindig ébren legyen mikor a kiságyba kerül és ne keljen neki segítség az elalváshoz. Kérdezni pedig azért kérdezek, mert egyenlőre el nem tudom képzelni milyen az élet 2 gyerekkel és szeretném jól csinálni, ugyanakkor félek tőle, hogy a nagy napirendjét (ami fontos számunkra) ne borítsa be teljesen. Az első és egyben hatos válaszadótól, köszönöm szépen, de nem kérek több tanácsot, mert láthatóan nehezére esik a barátságos kommunikáció.
2022. márc. 7. 12:12
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez a "tudatosan bem altattam" inkább azt jelenti hogy jófej gyerek nem igényelte.

Reméljük a 2. is ilyen lesz.

Mert akarhatod te tudatosan nem altatni hogy ha még 1 évesen is igényli hogy ott minimum legyél.


A kérdésre. A nagy napirendjéhez igazítod a kicsiét.

Ettől többet ennyi infóból nem tudunk írni.

Mennyire önálló a nagy? Ha az, akkor fürödhetnek egyszerre. a nagy a kádban még te a kicsit a kicsiben fürdeted.

Apa mennyire van otthon ilyenkor? 1 ember 1 gyereket fürdet.

Közös szobájuk lesz? Akkor ágyba még te mesélsz adfig a kicsit etetheted, be az ágyba, lámpaoltás, kijössz.

Ha külön alszanak akkor már borul az egyszerre fürdés....

2022. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A nagy kegyes és jó fej volt hozzám mindig is, ez nem is kérdés. De azért rengetek könyvet és módszert olvastam az ő születése előtt is és próbáltam nagyjából keretet adni az egésznek. Szerintem 50% nevelés 50% gyerek habitusa! Például 3 óránként etettem, ha kellett fel is ébresztettem hozzá, ha előbb akart enni cumit kapott! Minden este ugyan az, ugyan abban az időben történt, és a mai napig szigorúan este 7kor fürdés, fogmosás, mese olvasás, jó ejt puszik es reggel 7 (nem bölcsis napokon) 8ig alvás. A férjem vállakozó, igy szerencsére mindig itthon lesz a délutáni órákban, így nem egyedül kell megküzdenem majd a gyerekekkel. Én is arra gondoltam, hogy valamelyik gyerkőcöt majd az apja rendezné este, tehát felosztanánk. Természetesen mindenki külön szobába megy, nem aludnának együtt és persze mi sem a gyerekekkel.
2022. márc. 7. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!