Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba mellett sincs időm,...

Egy baba mellett sincs időm, mi lenne 2, vagy 3 baba mellett? Több gyerekes anyukák írnátok?

Figyelt kérdés

Ha van nagyobb gyerek, akkor annak már főzni is kell a kicsi mellett, oviba, iskolába vinni, több a mosás, vasalás, stb.

Magatokra gondolom már nem jut idő, vagy mégis? Vagy teljesen feladja a régi énjét ilyenkor egy nő?


2010. szept. 11. 21:14
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha nagyobb lesz több időd is lesz.Mennyi idős a babád?Anyatejes vagy tápszeres?
2010. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 9 hónaposan már csak egyszer aludt a babám,mert már nem igényelte a napi kettőt.Én is 3 óránként etettem(betartottam).
2010. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
22:25-nek sehol nem rontottad el.Én egy gyerekes anyuka vagyok, és az egy gyerekesekről beszélek.Természetesen nem ítélkezem mások felett.Majd lesz több ideje,most ne ezzel legyen elfoglalva.Ez az élet rendje gyerek mellett.Kitartás.
2010. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Nem tudom ösztönözni az alvásra, mert nem álmos. Erőltetni pláne nem szeretném, mert nem akarok átesni a ló túloldalára hogy aztán minden alváskor üvöltés legyen. Szerintem tudja ő mikor álmos. Úgyhogy marad a napi 1 másfél óra alvás.
2010. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy jó kérdés, kíváncsi vagyok a véleményekre.


Van egy 11,5 hónapos lányom, és februárra várjuk a második babát. Már én is gondolkodom hogy hogy fogom bírni. Izgulok is, mondjuk szerencsére segítségem van, ha kell -anyukám- .

Jelenleg mindenre jut időm szerencsére. Míg pici volt, is elvolt a játszószőnyegen, ahogy nőtt, úgy vontam bele a házimunkába. Vasalni mellette szoktam, olyankor ott játszik a lábamnál, átbújik a vasalódeszka alatt. Ha főzök is kint van a konyhában (ha épp nem akkor főzök ha alszik), odaadom a kisbögréjét és a kiskanalát és Ő is keverget mellettem, vagy a műanyag dobozos szekrényt rámolja. Porszívózni is tudok mellette, édes, mert jön utánam, érdeklődve figyeli mit csinálok. Igyekszem minden nap felmosni ami nem nagy kunszt (52nm-es lakásban), ezt akkor amikor alszik.

Ő még kétszer alszik, délelőtt és délután átlag 1-1 órát. Persze van hogy valamelyik kimarad. Most kezd hisztis lenni ha nem úgy van valami ahogy Ő akarja.

Remélem ha meglesz a kistesó is, minden simán fog menni, bár azért mint írtam, izgulok kicsit.


Minden jót Nektek!

2010. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

22:25-ösnek, akkor neked biztos furcsa volt a jó alvó baba után a fél órákat alvó második baba. Én is hajat alig tudok mosni, teregetni, vagy bármit úgy csinálom, hogy rohangálok a kisfiam és a szárító között, ha nyűglődik odamegyek hozzá, aztán vissza.

Én még 1 babával úgy szoktam porszívózni, hogy az egyik karomban tartom, volt hogy az alvása alatt csináltam, nem ébredt fel, de nem merem kockáztatni sűrűn. 55nm a lakás, szóval nem túl nagy.

2010. szept. 11. 22:38
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
7,5 honapos a kisfiam es bizony nekem nem igen van idom magamra. El sem tudom kepzelni mi lenne ha lenne meg egy gyerekem. De az igazsag az lanyok, hogy szerintem megszoknank. Gondoljatok el csak az elso heteket amikor a baba megerkezett, hogy fel volt borulva minden. Aztan az ember szepen hozzaszokott es ugy alakitotta az eletet, hogy jo legyen, megallja a helyet a mindennapokban. Fuggetlenul, hogy kinek mennyire van el egyedul a babaja ugy alakitotta mindenki, hogy jo legyen. Egyszoval belejottunk. Akinek elvan a babaja az tobb idot szentel magara es szerencsesebb, akinek meg nincs el sokaig egyedul, az esetleg halaszt valamit vagy segitseg kell. Nekem a ferjem szokott segiteni neha. Szerencsere reggel 7-tol delutan 3-ig dolgozik es 3:30-ra mar itthon is van. En ilyenkor szoktam neha takaritani, gyorsan felmosni a konyhat stb. Kisfiam este 8-kor alszik el es ilyenkor vasalok a tv elott. :) Foznom szerencsere nem kell mert a ferjem a munkahelyen ebedel, este csak hideget eszik. Ha van idom fozok a kisfiamnak, ha nincs akkor kap uveges kajat. Nincs ezzel semmi gond. Egyik pentek delutan az enyem a kovetkezo pentek delutan a ferjeme. Ilyenkor delutan 4 oratol este 8-9-ig baratnozok, csavargunk, mozizunk, fodrasz stb. Aztan kovetkezo heten a ferjem megy. Nekunk ez igy jo igy mindenki fellelegzik egy kicsit kulon a baratokkal. Most nem tudjuk elkepzelni, hogy milyen lenne meg egy gyerekkel de ha itt lenne akkor belerazodnank es meg tudnak oldani. Tele voltunk ketsegekkel az elso terhesseg alatt is es nezzetek csak most magatokra. :) Erosebbek es talpraesetebbek vagyunk mint gondolnank. :) Es en igenis nagyon sok mindent feladtam a pici fiamert de egy percig sem banom, hogy mar nincs annyi idom magamra. Ugyis olyan hamar telik az ido majd 5 ev mulva menekulni fog elollem, ugyhogy most kihasznalom amig lehet. :)
2010. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
22:24-es vagyok (a jó alvó baba anyukája :) Én januárra várom a következő babát. Lehet, sőt biztos, hogy így sokkal kevesebb időm lesz mindenre, de nála is arra fogok törekedni, hogy tudjon egyedül játszani egy kicsit, ne állandóan rajtam lógjon, mert annál rosszabb nincs.
2010. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés!!


Nekem van egy 16 hónapos kisfiam, és tervezzük a tesót.

Kicsit félek, , de úgy érzem, nőböl vagyok, megoldom.

Nálunk is(kertes ház), állandóan rend van, nincs mosatlan, minden nap porszívózom, felmosok, és főzök. Magamra is jut időm, és persze a kisfiammal is sokat játszom,sétálunk, bicajozunk. A kerti dolgokat akkor végzem, ha ébren van, jön velem a kertbe.

Reggel korán kelek, este későn fekszem. Kisfiam most már eljátszik egyedül elég sokat, és ha szerencsém van alszik 2 órát. Azalatt megfőzök, vasalok, törölgetek. Porszívozni akkor szoktam, ha ébren van, mert imádja porszívót. Épp most vagyok túl a vasaláson, meg most járt le nemrég a mosógép.


Ne értsen senki sem félre, nem akarok ezzel senkit sem megbántani.

2010. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
46%

22:42! Nálad a pont ;) szerintem :)

Én is hasonlóan gondolom.

Nálunk csak az 4-4 óra szabidő, meg a férjem munkaideje "nem stimm", de szívemből szóltál.

Így kell hozzáállni.

Jó éjszakát!

2010. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!