Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba mellett sincs időm,...

Egy baba mellett sincs időm, mi lenne 2, vagy 3 baba mellett? Több gyerekes anyukák írnátok?

Figyelt kérdés

Ha van nagyobb gyerek, akkor annak már főzni is kell a kicsi mellett, oviba, iskolába vinni, több a mosás, vasalás, stb.

Magatokra gondolom már nem jut idő, vagy mégis? Vagy teljesen feladja a régi énjét ilyenkor egy nő?


2010. szept. 11. 21:14
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem így van!Igen is nekem is vannak olyan dolgaim amiben bizonytalan vagyok és megkérdezem akár itt.De ez egy olyan kérdés volt ,amit nem értek.Hisz én magamról tudom hogy lehet tisztaság,lehet magánélet a gyerek mellett.Akkor miért ne írjam le a véleményemet,hisz ez volt a kérdés???
2010. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Nem akartam vitatkozós, provokatív kérdést feltenni, de úgy látom sikerült. Nem szeretem, amikor veszekednek a válaszadók, akkor már eltérnek a témától.
2010. szept. 11. 21:57
 13/40 anonim ***** válasza:
51%

:) hát ez jó!

Mi nem gyereket NEVELÜNK csak lógatjuk a lábunkat!

Az én gyerekem is egy tünemény, el van egész nap magába, csak legyek a látóterében (ilyenkor jön velem vagy a járókába vagy a babakocsiban, vagy egy pléden játszik mellettem, DE nekem sincs időm mindenre, mert IGEN IS FOGLALKOZOM A GYEREKEMMEL, ő az ELSŐ minden más mellékes.

Nem is bírnám elnézni hogy egész nap egyedül játszik.

2010. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Nálunk kézben alszik még el. Eszünk, játszunk, altatom, és kb. fél órát alszik, azalatt nem sok mindenre jut idő. És ez megy 3 óránként. Délután van egy séta, ugye akkor sincs otthon az ember, utána vacsi, játék, fürdés, esetleg még játék és alvás. Este 8-tól van "szabadidőm".
2010. szept. 11. 22:05
 15/40 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szeretnék a vitába bele folyni, de van egy aprócska kérdésem. Akkor amikor a baba alszik mit csináltok? Mert én pl. akkor szoktam elmosogatni, vasalni, felmosni és még egy picit aludni is. Kicsi kora óta arra szoktattam, hogy játszon egyedül is, így a reggeli után van 1 óra amikor játszik szépen és akkor készítem el az ebédet. 10-kor már lent vagyunk a játszón. Szerintem minden attól függ, ki hogy ossza be az idejét.
2010. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
68%

Mennyit alszik a babád? 3 órát? Mert az enyém jó ha 1-et alszik egész nap. Előfordul hogy 2szer le kell tennem, de inkább csak 1szer.

Viszont az alatt az egy óra alatt nem mondja nekem senki hogy végignyal egy 100nm-es házat, főz, mos, vasal, mosogat.

Én bevallom őszintén nincs mindig mindenre időm, de nem bánom, most a lányom az első. Nincs kosz, meg kupi, bármikor le merem tenni a lányomat a földre.....

2010. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező, az én babám, igaz nem kézbe alszik, viszont ott kell állnom a kiságy mellett míg elalszik és simogatom, úgyhogy tudom milyen. Volt hogy 1 órát ott álltam, ő meg csak kiröhögött, leraktam játszani 5 perc múlva bevágta a hisztit! Elég nehéz, de majd csak elérem a célomat. :)


Bocs hogy beleszólok, de a babád még 3 óránként alszik? Próbáld meg ritkítani az alvását, hátha kevesebbszer alszik többet. Mondjuk az én lányom mint írtam is csak 1szer alszik 1 nap max 2szer, de nem mindig haladja meg az 1 órát sem a napi alvásidő. :) Ő még nincs egészen 7 hónapos.

2010. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
77%
Van amikor 3 órát aludt, de mostanában már csak két órát alszik, mert már 2 éves. Amikor 6 hónapos volt akkor napközben 2X aludt és a de. alvásánál főztem meg az egyik nap, a másik nap meg séta. A babáknak nagyon sok alvásra van szükségük, mert a kis agyuk akkor fejlődik a legjobban. Úgy hogy én egy kicsit ösztönözném a több alvásra. Egyébként csak 42 nm-es lakást kell felnyalnom.
2010. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Elkezd nyifogni-nyűglődni, muszáj altatni 3 óránként, ha otthon vagyunk. Ha elmegyünk valahová, akkor kibírja, de otthon nem.


Az egyik válaszolónak, aki már délelőtt megfőz, hogy nekem nem volt példám és segítségem sem, szóval biztos lehetett volna máshogy is szoktatni, de ez már így történt, így szokta meg.

2010. szept. 11. 22:24
 20/40 anonim ***** válasza:
70%

2 gyerekem van. Az elsővel elég jól elvoltam. Az első 3 hónapban rendeltem kaját magunknak ételfutártól, de utána már főzni is tudtam. Ebéd után aludt 2-3 órát, szóval akkor mindenre volt időm.

Most 2,5 éves, a kicsi fél éves. Semmire sincs időm! Sokszor még a hajmosás is napokig tolódik. A 2 gyerek természetesen nem egyidőben alszik. A kicsi van, hogy csak fél órát. A tökéletes anyukától kérdezném, hogy ezt hol rontottam el? Mert az első simán aludt 3 órát ebéd után, ő meg még most is max. fél órát. Úgyhogy kaját rendelek még most is. Vasalni tudok, ha ott játszanak mellettem. Porszívózni egyáltalán nem, mert amikor alszanak, felébrednek rá. A kicsi meg fél tőle, szóval ha ébren van, akkor sem megy. A férjem 10-kor jár haza, ha szabadnapos, akkor csinálja a dolgát a ház körül, nem nekem segít. Kert, szerelés, kocsi, valami mindig van. Szóval én már fogadtam egy bejárónőt, havonta 2-szer kitakarít, mert már nem bírtam elnézni. Havi 10 ezer Ft, annyit kibírunk.

2010. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!