Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a borostyan lanc? En...

Mi az a borostyan lanc? En meg sosem hallottam rola. Mire jo?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
azt mondják, hogy a gyanta a bőr melegétől illóolajokat bocsát ki. kár, hogy be van vonva lakkal, mivel a gyanta a bőrrel érintkezve erősen allergén anyag(kisbabák érzékeny bőrénél főleg és ugye tudjuk, hogy a borostyán gyantából van). így a gyanta anyaga semmilyen módon sem érintkezik a bőrrel. egyértleműen placebó. egy veszélyes placebó.
2010. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

mindenki eldöntheti, hogy mit tart hülyeségnek és mit nem. egyébként mondjátok már el, hogy miért életveszélyes ezt használni? egyesével csomózott, fémmentes tekerős csattal- az én fiam 2éve hordja, és soha le nem esett róla, és esély sem volt rá, hogy felakassza magát vele bárhová is. a babalánc nem olyan hosszú, hogy kölödkig érjen egy babán! azért kell rájuk adni korán- két hónaposan, hogy megszokják hogy rajtuk van, és így nem zavarja őket, nem akarják leszedni és nem piszkálgatják. a kisebbik fiam 3hós, már egy hónapja neki is van lánca-semmiben sem akadályozza sem őt sem engem.

nem utolsó sorban a nagyfiam fogai úgy jöttek ki, hogy észre se vettük egyiket sem.

most érezzem ezért magam rossz felelőtlen anyának egy nyaklánc miatt- mert néhány embernek ez nem tetszik, már bocs!

szerintem bármi más veszélyesebb egy gyerekre mint ez a borostyán babalánc!

2010. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
nem, csak ne mondják, hogy a gyanta jótékoyn hatású, mert a bevonata miatt pont olyan, mintha műanyag láncot tennénk rá. másrészről sok babának egyébként is gond nélkül jönnek a fogai, mint ahogy az is igaz, hogy sokakat csak az első visel meg nagyon a többi más kevésbé. így aztán mi a garancia arra, hogy valóban a lánc hatása az, hogy könnyebben fogzik? a lányom nehezen volt túl rajta, a fiamnál semmi tüntet nem volt, akkor most keressem a csodaszert? csak pénzlehúzás az egész, ráadásul igenis beleakadhat a lánc valamibe vagy ő akaszthatja bele a kezét és megfulladhat(történt más ilyen). nekem ez épp elég, hogy ne adjak ilyet a gyerekemre. de ha más ad rá, az az ő dolga, én nem bírálom, a magam álláspontját mondtam el.
2010. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Bocsánat, de én is kérdeznék.

Mi kaptuk a borostyánláncot, annak ellenére, hogy az ajándékozónak előtte elmondtam, hogy nem szeretnék. Most sem tettem még a fiam nyakába, egyrészt mert nem hiszek benne, másrészt meg nem tetszik egy baba nyakában ilyen gyöngysor.

Harmadrészt meg - és itt jön a kérdésem minden provokáció nélkül, hogy a babák nyakát így hogy lehet jól tisztítani, ill. a cérna, amire felfűzik a gyöngyöket fürdés után nem marad nedves, ami a baba bőrét zavarhatja?

2010. szept. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Én a borostyánláncot inkább a trendi kategóriába sorolom, mert a válaszokat olvasva bizony bőven akad példa arra. hogy a kisgyerek borostyánlánccal a nyakában ordított a fogzással. Márcsak egy -költői- kérdésem van. Ha gyógyító hatású, akkor miért is nem támogatja a TB? Hiszen így egy csomó drága fogzáskor használatos készítményt, sőt gyulladáscsökkentőt is ki lehetne iktatni a kisbabák életéből.

A gyerekeimnek nem volt borostyánlánca, én nem is hiszek ebben egyébként. A lányaim fogai minden szirénázás és éjszakai bulik nélkül előbújtak. A barátnőm vett a nyugtalanul alvó kisfiának. Ugyanúgy rumlis maradt minden egyes éjszakájuk. Szóval kinek bejön, kinek nem.

2010. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsótól kérdezném,hogy elméletileg az oltások is nagyon hatékonyak!!

Szóval miért nem támogatja őket a tb??

2010. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!