Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a borostyan lanc? En...

Mi az a borostyan lanc? En meg sosem hallottam rola. Mire jo?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

A borostyánkő gyógyító hatását már az Ókorban ismerték: fájdalomcsillapító hatása miatt amulettként viselték, de olajat is készítettek belőle. A borostyán a helyi fájdalmak kiváló gyógyítója és a nyugtalanságra, szorongásra is jó hatással van, ezért ajánlják szívesen a természetgyógyászok már csecsemőkorban is. A borostyán segít megelőzni a vírusfertőzéseket is.


[link]



Kislányom 7 hónapos kora óta hordja, éjjel-nappal, sosem vettük le, de igazából minden fogával szörnyen megszenvedett eddig... Szval nem tom...

2010. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Borostyánkövek felfűzve. A baba nyakába téve enyhítik a fogzási fájdalmat. Én nem hittem benne, aztán kaptunk egyet. Utána vertem a fejem a falba, hogy miért kínlódtunk eddig.

Hogy a kövek a bőrrel érintkezve miként fejtenek ki fájdalomcsillapító hatást, arról fogalmam sincs, de állítólag már az ókorban is tudták.

Keress rá guglin! pár ezer Ft, asszem.

2010. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

"A borostyán segít megelőzni a vírusfertőzéseket is."


Persze, mondja a biológiai analfabéta!

2010. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kora óra van a lányomnak borostyán nyaklánca. Éjjel-nappal hordja! Igaz még csak 4 foga van de nekünk eddig nem volt olyan vészes a fogzás! Csak egy kis nyugtalanság! Ennyi! Fájdalom csillapító és szorongásoldó hatása van a borostyánkőnek. Ha igaz - ha nem én biztos nem veszem le a lányom nyakából. :)
2010. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
nem tudom, de hogy nem adnék egy kisgyerekre nyakláncot az biztos. szerintem nagyon veszélyes, ráadásul el nem hiszem, hogy ennek van tudományos alapja, maximum placebó.
2010. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Én sem adnék a gyerekem nyakába még nyakláncot,szerintem hülyeség,de sok ember hisz benne,hogy gyógyitó hatása van meg ilyenek.Hagyjuk már.......
2010. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez így igaz!Placebó, és életveszélyes!!!!!!!!!
2010. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Életveszélyes?Tényleg??


Légyszi linkeljetek már be pár olyan oldalt,amin az szerepel,hogy hány gyerek halt bele a borostyánlánc viselésébe!!

Csak mert én még soha nem hallottam ilyent...


Köszi

2010. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

állítólag eddig németországban volt egy haláleset. A gyerek lánca beakadt valami játszótéri játékba és szabályosan felakasztotta magát a alánc miatt. De ez egy eset volt, a láncot meg milliók hordják Ausztriában, Németo-ban, Hollanadiában, Svájcban, stb.

A patikákban is árulják ezekben az országokban...

2010. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
szerintem egy haláleset is elég. márcsak azért sem adok ilyen marhaságot a gyerekemre, hogy az az egy ne az én gyerekem legyen. nyilván nap mint nap sokkal több veszélyes dologgal találkozik, de nem tetézem ezt még nyakláncokkal. gratulálok annak az anyának is, akinek a gyereke így fulladt meg az ő hülyesége miatt.
2010. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!