Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte adni babájának...

Ki mikor kezdte adni babájának azt az ételt amit ti felnöttek esztek?

Figyelt kérdés
Nem veszekedést akarok szítani csak érdeklődnék.Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 9. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

saját főztömet 9 hósan


(ehhez hozzájön az is hogy a lányomnak egy évesen még csak kettő foga volt kinnt.igy ha akartam se kaphatott volna mindent. )


anyósomét 11-12 hósan - jóval zsirosabban főz -

2010. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én megfordítottam a dolgot, és kb. 8 hónapos kora óta úgy főzök neki, hogy mi is abból eszünk. Nem zsíros, nem csípős-erős, nem sós, nem fűszeres kajákat. Habarással készítem a főzelékek nagy részét (natúr joghurt + liszt), 10 hónapos kora óta használok tejfölt a habaráshoz. Természetesen ha olyat csinálok, amit nem kaphat, akkor vagy külön összerittyentek neki valamit, vagy kap üvegeset.
2010. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
17 hónapos korától.
2010. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
15-16 hós korától
2010. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8hósan már nagyon ritkán főzök neki külön. a leveseket, főzelékeket, husikat eszi velünk. persze ha pörkölt-nokedli a menü akkor csak egy kicsi kóstolót kap (egyébként kiköveteli, kinézi a szánkból) és van neki saját kajcsi. a nagyobbikat elrontottam, 18hóig csak a bébikaját ette (üveges) és kóstolni sem volt hajlandó semmi mást. a kicsi az első pillanattól megkóstolhat mindent, de még szoptatok is esténként
2010. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

A nagyobbik lányomnak kb. 18-20 hónapos koráig teljesen külön főztem, utána már néha kapott a felnőtt ételekből, de kb. 2 és fél éves korára lett az, hogy csak azt ette, amit mi is.

A kisebbik lányom 1 éves, de ő már egyáltalán nem hajlandó megenni a bébimenüt, neki szinte már mindig a mi ételünkből adok.

Ebben persze benne van az is, hogy az első gyereknél az ember még sok mindent túlparázik, a másodiknál már azért lazábban kezeli a gyereknevelést, plusz a gyereken is múlik azért, mert én pl. hiába akarnék babakaját (minimális fűszerekkel, sóval, stb) adni a kicsinek, kiköpdösi, mert ő igényli az ízeket.

2010. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is van h igényli az izeket.Eddig mindig a fözijébe kellett raknom kis almát h megegye de már igy sem eszi meg.Tegnap adtam neki a rakott krumpliból krumplit ami a tetején volt szóval nem volt se sós te tejfölös de mégis más ize volt ugy ette mint a húzat.Most 6 és fél hós.Gyerekorvosunk tanácsolta h hígitsam azzal a lével a kajáját amit magunknak fözök.Sztetek?Egy lentebbi kérdésben álaszoltam ezt és az egyik anyuka mondta h ő nem tenné.Konkrétan azt írtam h pörköltszafttal hígitom a krümliját.szerintettek nagy bajt csináltam azzal h föztem ma neki krumplit tökkel és két kanál csirkepörkölt szaftot és pici húst tettem bele.most ugy fordal a lelkiismeret h bajt csináltam-e????
2010. szept. 9. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azért a pöriszaftból még nem tennék 6 hónapos babának... A husival nincs baj, de a hagymás, fűszeres, paprikás, borsos szaft nem való még neki. Kb. 9 hónapos volt a kisfiam, amikor a tökfőzelékébe először tettem pörihusit, akkor is csak a husit!!!
2010. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9-10 hónapos korában.
2010. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan tedd meg máskor is. a másodiknál már jóval bátrabb leszel és nem lesz lelkifuri. megette jóizűen? hányt vagy hasmenést kapott tőle? kiütése lett? Hasfájása vagy bármi egyéb? Ha jó aludt, elégedetten játszott akkor nyugodtan tedd meg máskor is! :)))))))

Jó étvágyat a csöppségnek!

2010. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!