Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az "egészséges" baba-rokon...

Mi az "egészséges" baba-rokon találkozás mennyiség?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babánk, a feleségem kb mindenkit kitiltana a lakásból, én szeretném az anyámnak megadni az örömöt, hogy legalább heti 1-szer egy órára lássa. Ez a feleségemnek sok, állandóan azzal jön hogy én nem váltam le anyámról. Nektek mi a tapasztalatotok?
2022. jan. 19. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga dönti el, hogy mi neki a sok. Nálatok úgy látszik nincs ebben egyetértés, úgyhogy kompromisszumot köthettek vagy esetleg elfogadhatod, hogy a feleséged kedvéért még hagysz neki időt arra, hogy ne idegesítse magát ilyeneken és a babára tudjon figyelni.

De igazából te tudod a háttér sztorit, mitől rossz a kapcsolatuk, miért hiszi azt hogy nem szakadtál le anyukádról (biztos más is van nem csak emiatt mondta, hiszen anyukád akar jönni nem te erőlteted) lehet akár az hogy a lakást szégyelli (mert nincs annyi ideje takarítani, ajánld fel hogy esetleg egy babakocsis sétára elmehet-e veletek az anyós stb.

Erre senki nem tud neked egy konkrét számot mondani, meg kell tudjatok egyezni, megbeszélni. Szülők vagytok, sok döntést kell közösen meghoznotok még. A babának az a legjobb, ha a szülei szeretik és támogatják egymást és őt is.

2022. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha senkit sem lát szívesen, akkor nem az anyáddal van baja.

Gondolom, kialvatlan, fáradt stb. Próbálj segíteni neki, küldd el pár órákra stb.

Amúgy SZERINTEM a heti egy alkalom OK, de ha neki ez most sok, akkor sok. Lehet, hogy az jobban működne, ha ti vinnétek a nagyihoz a kicsit.

Azért ha középtávon is ilyen merev, akkor le kell ülni átbeszélni a dolgot.

2022. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első időben én is utáltam, ha bárki jött hozzánk. Vagy a baba alvását zavarták meg, és akkor a nap többi részében nekem kellett szívni a nyűgös gyerekkel, vagy ha Sikerült nem felébreszteniük, akkor engem nem hagytak pihenni, vagy a dolgomat csinálni otthon. Anyósomhoz pl. férjem vitte el a gyereket babakocsival, nem messze lakik ide.
2022. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Heti 1 óra nem sok. Van valami oka a feleségednek (covid, félti, bármi)? Én nem vagyok jóban anyósommal, de heti pár órát elviseltem és ki is tudta vinni a levegőre a kislányunkat, addig sem kellett beszélgetni.
2022. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
A saját anyja se mehet hetente?
2022. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tiszta, szép a lakás. A feleségem kipihent mert jóalvó babánk van. Az ő anyja már nem él, csak az apja, ő meg ritkán látogat minket mert távolabb lakik. Igazából szerintem az zavarja hogy az én anyám a “fő” nagyszülő, de szerintem ez kb. minden családban kialakul. Ne tehetek róla hogy az én anyám itt lakik két utcával arrébb, persze hogy könnyebben felugrik pár percre hozzánk.
2022. jan. 19. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyrészt home officeban dolgozok itthon, Így rengeteget tudok segíteni a házimunkában, gyereket etetem, dajkálom. Bevásárolok, hozok Menza kaját minden nap, Így főznie sem kell soha. Igaz így nekem a 8 órás munkaidő széthúzódik kb. 16-ra, de legalább kiveszem a részemet a gyereknevelésből 110 %-ban. Azt se mondhatja hogy nincs szabad ideje, mert rengeteg van szerintem. De hála az nem sok van a sok segítségért, inkább csak a degradálás, ha valamit aznap nem csináltam meg.
2022. jan. 19. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez család/személy függő.

Anyósom ha 2 évente látom, nekem az is sok.

Anyámékkal kb havi 2x találkozunk.

De barátnő, tesóm, szomszéd velük heti többször is van találka.


Nekem 3 éves a nagyom, még itthon van, 4 hónapos szinten a picim.


Nekem kell a társaság, de nem minden áron. Nem mindegy ki...

2022. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján igazán példaértékű apuka vagy! Sajnálom a kialakult helyzetet, és bár érdemben nem tudok hozzászólni, remélem, hogy megoldódnak a feszültségek köztetek. :)
2022. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

javasold, hogy elviszi anyud egy órára sétálni


amúgy irigylem a feleséged miattad, téged meg sajnállak miatta...

2022. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!