Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt amit mi eszünk? De mit...

Azt amit mi eszünk? De mit pl? és milyen formában? Kisfiam igaz még csak fél éves de elég nagy baba 10kg és igy kicsit előbbre vagyunk!

Figyelt kérdés
nem akarom még azt adni neki amit mi eszünk csak érdekelne!
2010. szept. 8. 09:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

én is már 7-8 hónapos korában adta neki a mi ételünkből,persze nem a csípős babgulyásból,de ha leves volt,vagy krumplipüré ilyesmik akkor abból már adtam is...aztán a boltban kapható üveges trutymókat megpróbáltam otthon megvalósítani..fele annyi pénzből kijött.

Én makarónit is adtam neki,csak összeturmixoltam,de annak az alapját is én csináltam paradicsomból stb..azért bolti alapporból készítettet nem adnék!


De ha megfogadsz egy tanácsot,előttem szólók egyikének abban igaza van,hogy ne adj neki hízlaló ételeket ha már most 10 kg-os a pici,inkább pürésített zöldségek,leves,főzelék turmixolva.

Jó egészséget nektek:D

2010. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Az én 8 hónaposom is sokat eszik a miénkből. Ha bolognait akarsz adni neki, durum tésztát vegyél, nagyon sokan veszik alapból is azt. Én nem nagyon töröm, főleg nem pürésítem. Egész borsót, répakocka...kisebb darabokban. És mikor elkezdtem ilyen darabosabbat adni neki, akkor csak 2 foga volt. Már régen nem öklendezik a darabostól, sőt, jobban is szereti.
2010. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
6 hónaposan semmi szükésge nincs ara, amit ti esztek, inkább gyümölcsre zöldségre, esetleg pici hósra. Nem kellenek neeki édes dolgok sem pl pskóta, tejpép.
2010. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Hozzátáplálásról még nem hallottál?Kérdezd meg a védőnőt. Szét ne tringeld már a babód gyomrát.Külön szokás főzni a babáknak...Tészta tejöl bolognai sokkal később adható csak.
2010. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%
ha mindíg a védőnőre hallgattam volna....
2010. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
én is azt mondom ha mindig rá hallgattam volna....?
2010. szept. 8. 14:43
 17/25 anonim ***** válasza:
82%
Akkor etesd bolognaival 6 hónaposan, ha te úgy gondolod jobban értesz hozzá....Én sem hallgatok mindenben a védőnőre, de ha előveszel pár könyvet utánanézel,orvost megkérdezed, az is fog neked a hozzátáplálásról beszélni.Akkor sem bolognaival fogják a hozzátáplálást kezdeni. Kíváncsi lennék az előttem válaszoló mit adot 6 hónaposan a babájának....Én csak azért ajánlottam a védőnöt,mert látszik, hogy fogalmad sincs arrólmit leheta adni egy ekkora babának.De ha nem is érdekel, akor miért kérdezted?
2010. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
15%

ezek a "mikor mit ehet"ez az ami anno 30-40 évvel ezelőtt nem is létezett ilyen forában mint ma!!engem is apámék már gulyáslevessel kóstoltattak fél évesen,és lám makk egészséges vagyok..nagyanyáink is etették mindennel a gyereket!hol volt anno olyan hogy nem kaphattunk tejfölt,tojást tartalmazó ételeket stb..ez a táblázat csak azért van,mert a mai világban mindenben van tartósítószer,meg egyebek amik allergiát is okoznak a gyereknél!

ha ő maga főzi az ételt a 6 hónapos babájának,akkor tudja mit tesz bele..az üveges kaják jobbak??

2010. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%
Jesszus, az utolsó se semmi,igen az üveges kajában nincs mesterséges adalékanyag, ha nem értesz hozzá, ne okoskodj.
2010. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%

Utolso,igen az uveges kajaban nincs mesterseges anyag, a cimke szerint...

csak jobb az amit frissen te teszel bele a kajaba.

itt most ki lett ragadva a bolognai,nem ez a lenyeg.sajat keszitesu fozelekeket siman lehet adni es gondolom valami fozeleket ugyis csinal az ember a sulthus melle.igy ertendo az hogy ugyanazt amit mi eszunk.

2010. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!