Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többnyelvű babák szülei!...

Többnyelvű babák szülei! Tudnátok segíteni picit?

Figyelt kérdés
Én úgye magyar vagyok, férjem francia, de Németországban élünk. Közös nyelvünk pedig az angol. Kisfiúnk márciusban fog születni és arról szeretnénk picit többet megtudni, hogy hogyan lehet ezt a négy nyelvet összehangolni, hogy mindegyiket megtanulja a pici? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2021. nov. 21. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Az a legfontosabb, hogy te magyarul, a férjed pedig franciául beszéljen hozzá. Ha közösen vagytok, akkor az angol nyelvet használjátok. A németet majd megtanulja később, ha elkezd közösségbe járni.

Ne ijedj meg, ha később fog elkezdeni beszélni, ez jellemző a többnyelvű gyerekekre, mint ahogy az is, ha eleinte keveri majd a nyelveket.

2021. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem 4 nyelv nagyon sok, de úgyis ellenkezik majd ha valamelyik nyelvnek nem érzi a hasznát, én a magyart és a franciát hagynám ki.
2021. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A magyart úgyis átadod neki, ezen ne aggódj. Teljesen biztos vagyok abban, hogy reflexből magyarul beszélsz majd hozzá az elején, magyarul énekelni neki, mondókázol. Az angolt is megtanulja majd, hiszen sokat fogtok hármasban lenni. A német elég majd, ha közösségbe kerül.

A francia meg a férjedtől függ. Ha sokat lesz a gyerekkel kettesben, akkor azt is megtanulja majd rendesen a gyerek. Ha meg nem, akkor szophat majd az iskolában.

2021. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is 4 nyelv van használatban mivel olyan országban élünk, ahol egyikünk anyanyelve sincs és mellé angolul beszélünk egymással. Szerintem a legfontosabb és legnehezebb a következetesség. Próbálok csak magyarul beszélni vele, de becsúszik néha más nyelv is, főleg ha másokkal vagyunk. A lányom most 3 éves és a négyből a legdominánsabb az ország nyelve ahol élünk, utána a magyar majd az angol és legutolsó a férjem anyanyelve, azzal most kezd ismerkedni. Nem okoz számára különösebb problémát a nyelvek elválasztása. Ha megkérem, hogy más nyelven mondja, akkor úgy mondja
2021. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
4-es, persze hogy becsúszik más nyelv, ha nem csak magyar anyanyelvűek vannak jelen.
2021. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekhez még annyit írnék, hogy sok jó szakirodalom is van (akár német Amazonon németül/angolul, mi is onnan rendeljük), nekünk hamarosan megszületik a gyerekünk és ezt olvasom, elég jó: Be Bilingual - Practical Ideas for Multilingual Families by Annika Bourgogne (alkalmazhatóak a dolgok több nyelvre is, nálunk is 3 lesz terítéken).
2021. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
99%

Mindenki az anyanyelvèn beszèljen a gyerekhez, ha közössègbe megy, meg az adott orszàg nyelvèn megtanul.

Mi 3 nyelvű csalàd vagyunk.

2 èves a lànyunk, magyarul folyèkonyan beszèl, az èdesapja nyelvèn is beszèl, de a szòkincse kisebb. Angolul pedig èrt, dalszövegekbôl visszamond 1-1szòt. Ügyesek a kicsik, nem kell tùlgondolni :)

2021. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy alakul a dolog? :)
2023. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!