Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtanulhatja így a szülők...

Megtanulhatja így a szülők anyanyelvét?

Figyelt kérdés
Ha a szülők eltérő anyanyelvűek és egymás között egy harmadik (mindkét fél által tanult) nyelvet használnak, a gyerekhez viszont a saját anyanyelvükön szólnak, a kisgyerek képes lesz megtanulni az anyanyelvüket vagy csak a közvetítő nyelven fog megszólalni? Tehát kell az a baba beszédtanulásához, hogy az adott nyelven ne csak hozzá beszéljenek, de egymással is használják azt? Vagy már abból megtanulja, ha hozzá beszélnek az anyanyelvükön?

2021. aug. 7. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyereknek mindegy, hogy ki beszél kihez ha ő hallja és ezáltal eltudja sajátítani. És az anyanyelvet hallás után sajátítjuk el úgy, hogy próbáljuk le is utánozni amit a környezettől hallunk. Nem lehetetlen, hogy 3 anyanyelve legyen a gyereknek ha mind a három nyelvet aktívan hallja a közvetlen környezetétől.
2021. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet három anyanyelve. A szomszéd kislány pont ilyen. De sokat foglalkoznak vele a szülei.
2021. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Én ismerek egy ilyen családot. Angliában élnek, az anyuka lengyel, az apuka spanyol, angolul beszélnek egymással a két szülő, persze egyik sem tud távolról sem tökéletesen. Átmenet a konyhanyelv és a közepes szint közötti a tudásuk.

Az anyuka meg panaszkodik, hogy se lengyelül, se spanyolul, se angolul nem tud rendesen a gyerek, aki már 10 éves.

Na, nem vádlóan panaszkodik, tehát nem hibáztatja a gyerekét, nem erről van szó, csak mondja, hogy mi a helyzet. Sajnálom őket, főként persze a gyereket.

2021. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Így tulajdonképpen egyetlen anyanyelve sincs a gyereknek, aki azért valamennyire gagyog három nyelven is. De egyiket sem fogja soha anyanyelvi szinten beszélni.
2021. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálam lesz ilyen, ha majd összejön a babó. Párom lengyel, én ugye magyar és a közös nyelv meg angol. Hogy mi lesz ebből nem tudom, csak remélni tudom, hogy ezzel nem okozunk túl nagy bajt
2021. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Sok a három nyelv egyszerre. ha csak két nyelven tanul először, és már 7-8 éves, mire bejön egy harmadik, az úgy okés lenne.

Hibás angol nyelvtant fog hallani tőletek, nem pontos kiejtést, nem angolos kifejezéseket. Éppúgy mint mikor egy Mo.-on élő külföldi, aki valamennyire tud angolul magyartalanul fogalmaz.

Meg eleve egyszerre három nyelv túl sok.

2021. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#6 Hát ezen viszont nem fogunk változtatni, mert mi angolul kommunikálunk egymást között valamint anyukám és az anyósom is fog hozzá magyarul és lengyelül beszélni, mert ők nem tudnak angolul. Tehát elméletileg úgy kéne, hogy max csak 2 nyelven beszélni hozzá, de ez nem kivitelezhető
2021. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar vagyok, a férjem kínai és Magyarországon élünk. Egymással angolul beszélünk, a gyerekekhez pedig ki-ki a saját anyanyelvén. Valamennyire tudok kínaiul és ő is magyarul, de az angol jobban megy mindkettőnknek. Magyarul és kínaiul akcentus nélkül beszélnek a gyerekek, angolul már nem. De ez minket nem igazán érdekel, mert az iskolák többségében sem anyanyelvi angol tanár van, valamint az angol nyelvű országokban annyi bevándorló van, hogy már hozzászoktak az akcentushoz. Sőt, ők maguk sem egyformán beszélnek. Pl. texasi és bostoni. A semminél egy keleties angol is többet ér.
2021. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Ja és ami a három nyelvet illeti, nem sok az. Ez hülyeség.
2021. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulja mind a hármat, nyilván a közvetítő nyelvet akcentussal, hisz úgy hallja. Egyébként gyakori, hogy ilyenkor az egyik nyelvet átmenetileg bojkottálja(nem hajlandó azon megszólalni, vagy nem szívesen), de nem kell vele foglalkozni, megérti, beépül a passzív szokincsébe, és ha folyamatosan hallja, később elő tudja venni.
2021. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!