Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8-10 ev koruli mozgekony...

8-10 ev koruli mozgekony gyermek hamar megtanulhat jegkorcsolyazni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ügyesen egyensúlyozik és nem fél, hogy el fog esni, akkor igen.
2017. jan. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minél kisebb, annál hamarabb megtanul korizni. A 8-10 éves talán már lassabban mint a kisebbek. De érdemes megtanítani (taníttatni inkább), jó sport.
2017. jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán 6-7 évesen tanítottak először, de azóta se megy... :)
2017. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kifejezetten a kortól, hanem egyensúlyérzéktől függ.


Én pl. baromi béna voltam ezen a téren, még biciklizni is sokára tudtam normálisan megtanulni. Pedig 5 évesen kezdtem. Később valamicskét javult a helyzet. Görkorizni, korizni már könnyebben megtanultam 12 évesen, de abban sem voltam soha penge.

Viszont legalább amit megtanultam az még most is jól megy.


Van aki meg felpattan a bringára 4-5 évesen és megy neki mint az ágybavizelés.

2017. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves, és most karácsonykor már korizott, igaz, hogy még csak dupla élűvel, de élvezte, ügyesen lökte magát a jégen.

A kisbarátja szintén 3 éves, a szülei sokat járnak korizni, sportos család, a kisfiú már egyélűvel korizik. Nagyon ügyes! Úgyhogy a Te gyermeked már "benne van a korban" már ami a korizást illeti😊

2017. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Gyerekkoromban sokat görkoriztunk (nem tanított senki), betonon, bukósisak nélkül, soha nem estem el, és nem is féltem. Felnőttként próbáltam a jégkorit, szintén oktatás nélkül, ment is szépen, már elsőre, de akkor már nagyon féltem, így nem is szeretek.

Szóval ha van egyensúlyérzéke, szerintem gond nélkül.

2017. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Itt nalunk a holt tiszan mig en probalok nem elesni es normal tempoba korizni 21 evesen a kis 7-8 evesek ugy veretik neki a jegkorongot a felnottekkel hogy az dobbenet :D tehat ha a gyerek nem fel az esestol es tenyleg erdekli a korizas akkor nagyon gyorsan belejon ha bator akkor olyan 3.4. alkalomra mar igen csak szepen tud korizni.
2017. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
figyelj kicsikoronem igazán mertem menni renden csak a korlát mellet aztán nemrég elmentem magamttól korizni és rendesen mentem jó beletelt sok esésbe de legközelebb tök gyorsan mentem és most is menni fogok a hétvégén csak légy bátor :)
2017. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 7 éves gyerekem 3 éve korizik, jó technikával. Rá a bizonytalankodó felnőttek a veszélyesek a jégen, nem ő magára. Viszont őt nyáron is be kell öltöztetni védőfelszerelébe (amiért általában körberöhögnek, de nem zavar), mert a görkorival ugyanazzal a technikával és sebességgel közlekedik.
2017. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dr.tudor válaszol válasza:
Kb már 3 éves korában tudott volna korizni ha megtanítod! Ennyi
2017. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!