Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámat, hogy...

2 hónapos babámat, hogy szoktassam rá a benti alvásra?

Figyelt kérdés
Nyáron született, és sokat voltam vele kint, mindig kint aludt. Most, hogy rossz idő van, nem tudok vele kimenni, és próbálkozok, hogy a kiságyában aludjon el. Berakom, felhúzom neki a zenélős macit, cumi, és kimegyek. 5 perc után orditás...Legyek kitartó, és majd abbahagyja a sirást és elalszik? Vagy más ötlet?
2010. szept. 1. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz kimenni vele??

Az én fiam januárban született februárban kint aludt!

Csak fel kell öltöztetni jól.

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. szept. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a babakocsiban úgy aludt el, hogy tologattad a kocsit, akár egyhelyben is..., akkor valószínű, hogy a kézben altatás kell neki, vagyis, hogy fogd és járkálj vele, közben milimétereket rázogatsd. Szóval ringatsd.

De ez még 8 hetesen OK, de 10 kg-os gyereket már nem fogsz tudni cipelni. Ráadásul így a felébredés veszélye is nagyobb, mert kiszúrja, hogy leraktad, és felébred...

Én kézben járkálva altattam az elejétől, de mivel már 6 kg majdnem (13 hetes), így átszoktunk arra, hogy viszem egy-két kört a folyosón, kézben, közben rázogatom, és ha lemegy a szeme, bekómál, akkor viszem a kiságyba, belerakom, ő hason alszik, így tudom az egyik kezemmel a popsiját löködni, ez pont olyan, mnitha továbbra is kézben ringatnám. Van, hogy 1-2 perc löködés, és alszik, van, hogy kinyílik a szeme, mivel leraktam, de ilyenkor is kitartó vagyok, és rázom a popsiját nagysebességgel, nem baj, ha közben sír, - 5-10 perc sírás, majd nyöszörgés belefér.

Most már sokszor el van foglalva a fejvédőn lévő figurákkal, ilyenkor lerakom többször a fejét az ágyra, és úgy löködöm a popsit kitartóan.

Lehet, hogy nektek ez nem jön be, de egy-két próbát megér. 3-4 alatt meg tudja szokni ezt a módszert is.

Nálunk az, hogy lerakom és kimegyek, nem jön be, mert felhergeli magát, és vörös fej-szintig ordít. Akkor meg vehetem ki, ráadásul az álom is kimegy a szeméből a sírás miatt...

A cumi szintén nem jön be, próbáltuk, de kiesik a szájából, ha elaludt, és képes felébredni, és üvölteni, hogy kéri vissza. Akkor meg indulhat a rituálé előlről, szóval, a cumi nálunk csak bekevert eddig. Lehet, hogy ha nagyobb lesz, és bent tudja tartani, akkor majd kéri, akkor nem zárkózom el tőle...

Sok sikert!

2010. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Setalj vele olben.
2010. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A második választ akár én is írhattam volna, csak az én fiam 10 hetes. Nálunk is kiesett a cumi az elején, de most már odahúzza a feje alatt lévő pelust és azzal megtámasztja. Hihetetlen milyen leleményes:)
2010. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Talán a szakadó esőbe és a 100as szélbe nem viszem ki a gyereket..Vagy Te akkor szeretsz sétálni?

Ölbe meg nem akarok vele sétálni, mert most még oké, de majd ha 1 éves lesz és 10 kg-os?

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést...

2010. szept. 2. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!