Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a babákat rászokta...

Hogyan kell a babákat rászoktatni a darabos ételekre?

Figyelt kérdés
1 éves a babám és szinte egyáltalán nem hajlandó még mindig a darabos ételeket megenni . Még mindig mindent turnmixolok neki. Sőt most kb 4 hete meg szinte csak azt eszi ami édes. Pl gyümölcsleves. Paradicsomleves. Ebbe teszek neki húst úgy megeszi de ha főzeléket készítek neki azt nem eszi már meg. Pedig azelőtt minden főzeléket jó étvággyal megevett. Nem tudom már mit csináljak vele. Ezen kívül rizspépet és joghurtokat kap gyümölccsel.
2010. aug. 30. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szoktál neki adni bulátát, kölesgolyót, natúr, sótlan kukit, babakekszet, babapiskótát? Igazából szerintem ezekkel lehet a legjobban a darabos kajákhoz szoktatni a babákat. Kisfiamnak már 6 hónapos korától adtam ilyesmit, és nagyon ügyesen szétmálasztotta a szájában, nem akarta rögtön lenyelni. Aztán 7 hónapos volt, amikor kilopott a kezemből egy darab kenyeret, és elkezdte majszolni. Onnantól kezdve adtam neki kenyérfalatkákat, pedig még nem is volt foga, csak 9 hónaposan jött ki neki az első kettő. Viszont attól kezdve, hogy láttam, milyen ügyesen "rág" az ínyével, már nem pépesítettem a kajáit, csak villával törtem össze. Csak a husokat szoktam még botturmix-szal kicsit pépesíteni, mert azzal még hadilábon áll. De krumplival, rizzsel, darabos főzelékkel semmi gondja.
2010. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem írónak.Babapiskóta, kifli, kenyérhéj mehet a kezébe.Az én kislányom fogak nélkül is simán szétmarcangolta a szájában.Nem kell félni (ha még nem próbáltad)!

Nálunk az volt a lényeg, hogy egyedül egyen.Akkor simán nyelt mindent, mert élvezte.Tetszett neki, hogy csipegethet, marcangolhat.11 naposan a pici husi darabokat is egyedül csipegette a tálcáról a főzelékhez.9 hónapos kora óta egyáltalán nem turmixolok.

A gyümit is fel lehet neki kockázni, tálcára tenni.Hadd próbálgassa egyedül enni.

2010. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!