Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy hagyják...

Mit csináljak, hogy hagyják aludni a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Anyósomék hetente egyszer jönnek, és olyankor kora délutántól estig semmit sem alszik a 14 hónapos gyerekem. Mindig ez történik. álmos, nyűgös, dörzsöli a szemét, berakjuk a kiságyba, a szobájába. De ő nem akar aludni (néha 1 órát is eljátszogat előtte nyugiban + karattyol magában). Amikor itt vannak, eltelik max. fél óra, gyerek nem alszik, akkor vegyük ki. Ilyenkor bukok meg, mert hülye helyzet, hogy itt vannak, a gyerek meg a kiságyban dumálgat + vihog magában. Értitek a helyzetet? Amúgy meg nyűgös, ha kivesszük, néha sok idő kell, míg elalszik. Anyósék szerint majd alszik éjszaka(!) Persze, nappal meg maradjon nyűgös, fáradt, estére meg túlpörög, nehezen alszik el. Mellesleg az idegrendszere is "próbálna" fejlődni alvás közben. A férjemel már beszéltem, de elég tutyimutyi tud lenni ilyenkor, fél óra múlva már ő is kivenné a szülei miatt.... megbántani nem lenne jó őket (nagyon konfliktuskerülőek), viszont a szép szóból sem értenek, csak néznek lám, mint egy marslakóra, amikor próbálok magyarázni valamit. És persze a gyerkőc is "ellenem van" :), mert tényleg nem alszik, ha ott vannak, pedig én tudom, hogy kellene. Kicsit hosszú lettem, bocsi. Remélem értitek a szituációt..
2010. aug. 26. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehez helyzet....

Nem lehet a nagyiek figyelmet elterelni valamivel?Tudom nem egyszeru minden hetre kitalani valamit, de biztosan meg tudod oldani.

A ferjed kerje meg apukajat, hogy segitsen szerelni valamit Te meg anyosodat, hogy segitsen fozni, mosogatni vasalni terigetni...tehat barmit, csak ne jusson eszukbe a baba.

2010. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tökéletesen értem. Amit Én tennék, és tettem is mindig, hogy egyszerűen kitiltottam a látogatókat alvásidőben, akárki is legyen az. Világosan elmagyaráztam a család minden tagjának, hogy mitől meddig alszik általában kislányom (másfél éves már), és hogy azt megelőzően már fél órával sem szeretnék senkit nálunk látni. És akinek nem tetszik, nem kell többet jönnie.

Amúgy messzebbről jönnek, ez a probléma, vagy egyszerűen csak jönnek kora délután, mert úgy tartja kedvük?

2010. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyerek alszik, épp úgy, mint amikor szopizik, akkor nyugos körülményeket kell teremteni körülötte. Függöny behúz, ajtó becsuk, anyós-após kitilt, addig menjenek, és tegyék hasznossá magukat a mosogató vagy a szárítóálvány körül.


Enyém fiam sem alszik (vagy szopizik), ha anyósom fölötte áll és mókázik neki, hiába álmos. Szerencsére anyósom nem olyan, mint a tied, tudja, hogy a gyereknek nyugi kell az evéshez és az alváshoz, és ilyenkor visszahúzódik arra az időre.

2010. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy elég (sőt, néhányak szerint) túlságosan is laza anyuka vagyok, de az alvásidő az nálunk is szent. 1-től fél 4-ig senkinek nem vagyok elérhető (telefonok lenémítva, csengő kikapcsolva), és nem is jön senki hozzánk ilyenkor. előtte és utána lehet bármit.
2010. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bevonni őket nem lehet semmibe, mert pici a lakás, minden zaj hallatszik, kivéve a nagyszobai. DE amúgy anyós sosem dolgozott itt semmit (nem is várom el egyébként). Hozzáállása legegyszerűbben így magyarázható el. amikor hazahoztuk a babát újszülöttként, itt ült a rendetlenség kellős közepén és egy könyvet olvasott... Szóval házimunka kilőve :)/Pedig nem rosszindulatúk, csak ilyenek/ Amúgy meg a város másik végéből jönnek, meg idősebbek is (65, 71), szóval nem zavarhatom le őket. Esetleg leviszem majd a picit babakocsiban, hirtelen ez jutott eszembe. A figyelemelterelés amúgy nem rossz ötlet, most jutott eszembe, hogy otthon sokat néznek tévét, majd beszerzünk pár, őket érdeklő filmet :)

És holnap jönnek, én már előre "ideg" vagyok, közben meg vigyorgok. Szép vagyok én is :)

Ja, és most nem azért, de anyukám fogja magát, és addig simogatja a buksiját a kicsinek (mondjuk óvónő), amíg el nem alszik. Anyósék ehhez is lusták :S

Köszi a válaszokat, +jól esett ezt leírni is... :)

2010. aug. 26. 23:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem el kell döntened, hogy mi a fontosabb: az, hogy a Picid nyugodt legyen és kialudja magát vagy, hogy anyósodéknak megfelelj?! Ha az első, akkor TE diktáld a szabályokat! Ha már a Férjedre nem számíthatsz, Neked kell kiállnod a Babád mellett! A helyedben én is megmondanám, hogy ettől-eddig alszik a Baba, jöhetnek előtte, utána, de akkor nem. Nyugdíjasok, ráérnek! Érvelhetsz azzal is, hogy nem lenne-e jobb Nekik is, ha 1 nyugodt babát látogatnának hetente és nem ez az idegtépő harc menne mindig, amikor Nálatok vannak?!
2010. aug. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
értem a szituációt. én egy cselhez folyamodnék. Mi lenne, ha hirtelen fontos dolgod akadna a férjeddel, rájuk bíznátok csak 1-2 órára a kialvatlan, nyűgös gyereket. Majd rájönnek, hogy a kicsinek alvásra van szüksége. Lehet, hogy utána még ők kérnék, hogy fektesd le, mert így nem lehet vele bírni. Ez csak egy ötlet, lehet beválna náluk.
2010. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, ha babakocsiban könnyebben elalszik akkor szerintem vidd el ilyenkor sétálni, így nem nyaggatja az anyós sem.

Egyébként én simán megmondanám anyósomnak hogy ez van, 45 percig tart neki elaludni és addig is jó lenne ha egy kicsit csend lenne a lakásban, nekem is mondták hogy ne izéljek már az alvással, majd jobbat alszik este, de én mindenkinek elmagyaráztam hogy nem.. nem alszik jobban, esetleg hamarabb bealszik, de ha napközben nem pihen akkor éjszaka min.5x felébred sírva.

Legyél egy kicsit talpraesettebb velük szemben, ettől még nem fog megromlani a viszony, de ha ennyitől megromlik akkor ott más is van.

2010. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy egy nagyis sétát ejtsetek meg, az öregek büszkén tologathatják a kicsit, és még alszik is a gyerkőc.

A kecske is jóllakik a káposzta is megmarad.

Mert a nagyik uniznak, míg az uni édesen alszik.

2010. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)

Persze, én diktálom a szabályokat, vili. Tudnék ám nagyon bunkó is lenni, és nagyon is érik bennem a dolog (lehet, csak így értenék meg :S, de azért próbálom elkerülni, mert ők sem beszélnek velem így. Viszont tényleg csak így értenék meg talán. A másik dolog, ami macerássá teszi a dolgot, hogy nálunk nincs alvásidő konkrét időpontban. Alszik valamikor délelőtt, attól függően (is), hogy mikor ébred, pl. most fél9 óta alszik, de van, amikor csak 10 körül alszik el, meg délután is hasonló a helyzet...

Még mielőtt bedurvulok, keresek nekik egy könyvet, hogy miért fontos az alvás ilyen pici korban - napközben is.

Bár sokmindent tényleg hiába magyarázok, nem veszik az adást. Pl. kb 10 alkalommal mondtam el, hogy a cumit ne dugják folyton a szájába, mert max. alváshoz használják, ők mégis csainálták, amíg kint főztem :S A vége az lett, hogy magammal vittem a cumit a konyhába :S

Ó, és még sorolhatnám... És tényleg nem gonoszságból csinálják (pedig így könnyű lenne bunkónak lenni), hanem egyszerűen azt hiszik, hogy a gyereknek úgy jó...

Na, majd megírom, mi volt.

Köszi mégegyszer a válaszokat !

2010. aug. 27. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!