Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Almát nyersen adjátok a...

Almát nyersen adjátok a babának? Megeszi?

Figyelt kérdés
Második gyerekemmel próbálkozom a hozzátáplálással. Az almát már negyedik napja próbálom, de 2 kanál után összezárja a száját, és nem kell neki. Na, az első gyerekem pont ugyanezt csinálta. 1 éves koráig nem ette meg a nyers almát. Egy babaszakácskönyvben azt olvastam, hogy meg kell nekik párolni, majd leturmixolni a főzőlével. Úgy nem olyan savas, nem bántja a gyomrát. Na, úgy nagyon szerette a lányom. De a védőnő meg azt mondta, hogy ez nem jó, mert minden vitamin kimegy belőle. Na, de a bolti babakaják is meg vannak főzve, nem? Most akkor próbáljam a kisfiamnak is megpárolni? Vagy még próbálkozzak nyersen? Meg fogja enni? Most elég határozottan utálja. Üvegreszelőn reszeltem neki, elég pépes lett, szerintem. 6 hónapos. Tejpépet már eszik.
2010. aug. 19. 17:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha a főzőlével turmixolod akkor az összes vitamin ott marad:) Úgy értem a lében ott marad a vitamin:)
2010. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

kislányom szereti nyersen is, főzve is.

ha főzve/párolva megeszi, akkor add neki úgy nyugodtan.

az üveges bébikaják főzve vannak, de ha te párolod otthon, abban több vitamin marad, mint az üvegesben.

én egyszer párolok vmit, egyszer meg üveges kaját kap. szokja mindkettőt.

2010. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha párolod és nem főzöd, sokkal több vitamin benne marad. Én szoktam neki nyersen is adni, párolva is. Ha máskép nem fogadja el, add neki párolva.
2010. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél darált háztartási kekszet, keverd a reszelt almába. Isteni finom, az enyém imádja!
2010. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A háztartási kekszben liszt van, azt meg állítólag 8 hónapos koráig nem kaphat.
2010. aug. 19. 19:56
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd egy kicsit az almát. Próbálj más gyümölcsöt.

A kislányom szintén ennyit volt hajlandó enni az almából. Próbálkoztam párolással is, de nem ízlett. Őszibarack sem ízlett, most a banánnál tartunk, az nagyon nagy sikert arat. Majd később újrakóstoltatom vele, ami nem jött be.

2010. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul hallottad, hogy 8 hónapos koráig nem kaphat lisztet. 4-7 hónapos kor között be kell vezetni ugyanis a glutént. Minél később találkozik vele a szervezete, annál kevésbé tudják a vékonybélbolyhok tolerálni.


Én a helyedben hagynám az almát, és próbálkoznék barackkal. Az almára térj vissza később. De ha később sem eszi meg, nem történik semmi tragédia, ha kimaradnak az első hónapokból az almaevések. :)

2010. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ja, de visszatérve a háztartási kekszre: abban van tojás. Na arra viszont nincs szüksége még a babádnak, 8 hónapos kortól kaphatnak a babák tojást.

Szóval ha már reszelni akarsz neki valamit a gyümijébe, akkor tej- és tojásmentes babakekszet (biscotto fosfovit - tescoban lehet kapni), vagy azt hiszem, a hippnek a babapiskótája is tojásmentes, de ez utóbbira nem esküszöm meg.

2010. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
én sütöttem neki az almát, félbevágtam, kicsumáztam, héjjában megsütöttem, majd leturmixoltam. ha elmúlt 6 hónapos kaphat babakekszet is hozzá, úgy tartalmasabb és az már tartalmaz glutént de tojást nem. próbálj meg másik gyümölcsöt, aztán ismét az almát, vagy vegyítve add neki, nem muszáj csak almát enni. Ez olyan, mint a krumpli, sok gyerek nem eszi meg magában, de vegyítve igen.
2010. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én gluténos kaját nem adnék a helyedbe, de ezt te döntöd el.
2010. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!