Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett önállóan stabila...

Mikor kezdett önállóan stabilan járni a babátok?

Figyelt kérdés
Csak azért írtam ki a kérdést, hogy meg tudjam mutatni a családomnak, hogy hülyeséget beszélnek és nincs lemaradva a kisfiam aki 13 hónapos és még csak kapaszkodva jár. Köszi mindenkinek aki válaszol.
2010. aug. 19. 12:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A kisfiam 14 hónapos, de még "csak" a bútorok mellett álldogál, néha oldalazgat is. Mondjuk mindent később csinált ő is, pl. szintén 11 hónaposan kezdett mászni, akkor is csak hátrafele -2 hétig:)

Én nem izgulok egyáltalán, hiszen minden fejlődési fokon keresztülment, csak később, mint az átlag. Valamelyik nap itt volt külföldön élő ismerősöm 3 éves kislányával és ő pl. 16 hónaposan járt egyedül. És ez nem ritka! Szóval nyugi:)

Bár irtóra idegesítő, hogy a buszon mindig megkérdezik , hogy mennyi idős, és a következő kérdés az, hogy akkor már szalad, is ugye... Én most nem írom le, mit gondolok ilyenkor, de volt, hogy paprikásabb hangulatomban (ritkán) azt válaszoltam,, hogy igen, szalad és már ábécét is tudja :)

2010. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Önállóan 15 hónaposan indult el. Stabilan, szépen járni, futni 1-2 hónapra rá kezdett. Nem vagytok semmiről lemaradva!
2010. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11,5 hónposan kezdett járni, 2 hét után már futott is.Most 13 hónapos, de estefelé már nem úgy tud koncentrálni,több az esés...
2010. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
11honaposan felallt egyedul es mindenhova vezetgetve akart menni.Aztan 12honaposan butorokba kapaszkodva ment.13honapos koraban lepett eloszor egyet.Utana heten 3-t,majd utana heten 6lepest,es vegul egyik szobabol a masikba ment.Most 14honapos,gyorsan szaladgal,de aztan huppsz esik a popsijara.Egyedul kepes menni barhova akar,de stabilan meg nem jar,sztem az meg par honap.Kis kezeivel egyensulyoz kozben :) Ne aggodjatok,nemsokara a ti babatok is jarni fog.
2010. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek hogy válaszoltatok.

Ő 4 hónapos korától non stop mászik, nagyon megszokta hogy így közlekedik, gyors mint a nyíl, nehéz elkapni. 5 hónaposan felállt kapaszkodva, és 5,5 hónapos volt kb mikor egy nagyon nagyot esett, jobban mondta eldőlt és a szeme felett megütötte az asztalban. A mászás előtt 1-2 hétig kúszott, de utána ügyesen áttért a mászásra. Most a bútorok mellett egy vagy két kézzel kapaszkodik és úgy jár és kapaszkodás nélkül meg már mp-ig egyedül megáll. Vezetgetné magát, ha fogjuk az egyik kezét akkor is szépen jár már, de egyedül még nem. A család már hónapok óta azt szajkózza, hogy tegyen kompba a gyereket mert soha nem tanul meg járni, de én nem szeretném. Soha semmit nem erőltettem neki, se az ülést se az állást, a járást sem akarom. Most is mondta a apukám, hogy nagynéném el van képedve hogy a kisgyerek még nem jár. És hogy a szomszédjukban a vele egy idős kisgyerekek már 10 hónaposan szaladoztak pedig azok kis nyeszlettek voltak születésükkor nem olyan fejlettek mint az én gyerekem. Idegesít, hogy összehasonítgatja mással a fiamat. Mondtam is neki, hogy ha én is kompoztattam volna már kis kora óta akkor most ő is járna, de direkt nem akartam. Szerintük ha így haladunk lesz 2 éves is mire elindul. Most komolyan kompot kéne vennünk mert még nem jár önállóan???

2010. aug. 19. 14:05
 16/24 anonim ***** válasza:

2 kisfiunk van:

az első 9 hónaposan felállt és segítség nélkül járt 10és fél hónaposan. hamar!

a második kisfiunk: 7 hónaposan mászott már, 8 hónaposan felállt, most lesz 10 hónapos de nem nagyon akar menni inkább mászik gyorsan :)Bútorok mellett már 1 hónapja járkál de nem meri elengedni :)

2010. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ne vegyél kompot,ha már itt tart tényleg nem sok idő kell hozzá,kidobott pénz az asztalon,meg káros is. Ne foglalkozz senkivel,nagyon ügyes gyereked van, van aki még itt se tart,van aki meg már megy,a saját ütemében fejlődik,ezt kell elfogadni.
2010. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Mond meg a családnak, hogy attól, hogy kompba teszed nem fog járni! Nem is értem hogyan godnolták... a komp csak kitámasztja,illetve alátámasztja és ennyi. Ha bútorokba kapaszkodva megy akkor majd összeszedi a bátorságát és elindul.
2010. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Olyan baromi okosak ám a komppal kapcsolatban az emberek. Jajj úgy utálom! Én is beletettem anno a fiam és meg is bántam, mert cseszett kúszni-mászni, amit a konduktorok, védőnő, dokik is mondtak, hogy emiatt. Nem érzett késztetést arra, hogy próbálkozzon, mert komppal úgyis eljut mindenhová, hiába nem volt benne egész nap!

Szóval mindenkinek szíve-joga, hogy beleteszi e a gyermekét, de én tuti, hogy a második babánkat már nem fogom kompoztatni! Amúgy meg minek szólnak bele abba, hogy kompozatod e vagy sem? Én ha szóba hozzák már harapni tudok! Nekem már említeni sem merik. :)

A te gyermeked, had te neveld már! Ne hagyd magad, mondd meg kerek-perec, hogy te hogysmint szeretnéd csinálni és befoghatják a szájukat!

2010. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja egyébként nekem feszt a sógornőm kislányával példálóztak, hogy ő is kompozott, de mégis 11 hósan megindult. DE! Míg ő hónapokig tanult járni és több idő volt neki megtanulni normálisan járni, addig az én fiam már most sokkal szebben megy, pedig mint írtam régebben, ő 14 hósan indult el kapaszkodás nélkül!

Ahány gyerek, annyi féle. Lehet hogy neki nem ártott a komp, de az én fiamnak igen. Ennyi!

2010. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!