Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett önállóan stabila...

Mikor kezdett önállóan stabilan járni a babátok?

Figyelt kérdés
Csak azért írtam ki a kérdést, hogy meg tudjam mutatni a családomnak, hogy hülyeséget beszélnek és nincs lemaradva a kisfiam aki 13 hónapos és még csak kapaszkodva jár. Köszi mindenkinek aki válaszol.
2010. aug. 19. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

13 -14 hósan már teljesen magabiztosan

egy évesen még kellettünk néha.

2010. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13,5 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit és ezután kb. 2 héttel már át tudott sétálni a szobán persze illegve-billegve. Szóval 14 hónaposan tudott járni.
2010. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

15.5 hónapos volt. Egy évesen kezdett mászni, 13 hómapos korától igényelte, hogy vezetve jöjjöné-menjen, de KAPASZKODÁS NÉLKÜL megállni a lábán az elindulása napjáig nem tudott!!!!! Hétfőn még állni sem tudott, kedden meg elindult, egyből métereket ment és azóta szalad...

most 17 hónapos.

Jártunk konduktorokhoz, de mindenütt mondták, hogy nem kell többet jönni, mert semmi baja a gyereknek, egyszercsak el fog indulni. Ő amúgy már akart volna régebb óta, de nagyobb volt a félelem, nem mert menni.

2010. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Most nézem, hogy "stabilan járni"...hát arra azt mondanám, hogy 14,5 hónaposan tudott. Előtte azért el-eldőlt még. :)

Nincs lemaradva a gyermeked, hamarosan megteszi majd az első lépéseket ne izguljon a család ezen! ;)

2010. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

12 és fél hós volt egyik napról a másikra elindult.és napok alatt megtanult szépen stabilan járni.

kb 11 hós korától az ágy mellett felállt és oldalazott.

2010. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Tökéletesen stabilan, mindenféle segítség (kézfogás, vezetgetés, látványos kézzel egyensúlyozás stb.) nélkül 16 hónaposan kezdett járni kislányom.
2010. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
az én fiam 10 hónaposan indult el egyedül ,enm is engedte hogy fogjuk a kezét.ma már 14 hónapos .de nem vagyok meggyőződve arról hogy jobb az ha korábban kezd el járni.nincs félelemérzete mi meg vért izzadunk mellette.mi a mászással voltunk így hogy utána kezdett el mászni miután megtanult járni. mindennek eljön a maga ideje.
2010. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

11 hósan kezdett mászni, addig kúszott. (mászni is tudott, de jobban szeretett kommandózni).

14 hósan egyik napról a másikra indult el magától. Addig nem tett meg egy lépést sem ha nem kapaszkodhatott valamibe.

Ez pont karácsony előtti napon volt, másnap, 24-én meg állva táncolt, meg kapott egy babakocsit, amit tologatott.

Persze ez még messz volt a biztos járástól, de ekkor indult el önállóan.

2010. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, a mozgásfejlődésnek meg vannak a szakaszai, semmit sem szabad erőltetni. Mi is járunk konduktorhoz. Kisfiam 10 hósan kezdett kúszni, 1 évesen mászni, felülni, majd felállni, ezeket úgy 1 hónap alatt. Menta bútorok mellett, de csak 14 hósan ment egyedül pár lépést. Mivel tilos volt vezetgetni, nem is nagyon ettük, inkább lehetőséget adtunk neki arra, hogy kellő helye legyen a próbálkozásokra, hogy magától menjen. Most 15 és fél hós, de még nem egészen stabil a járása.

Nem kell senkire se hallgatni, aki azt mondja, hogy baj, ha még kapaszkodik. Még nincs elkésve senhonnan sem! Ha 18 hónaposan még nem jár egyedül, akkor esetleg lehet aggódni! Addig pedig legyen neki biztosítva hely és idő, hogy gyakorolhasson. Pl kanapéhoz nem messze a kisasztal, stb...

2010. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12.59-es vagyok. Egyébként nagyon sokat megy a fiam, kapaszkodás nélkül persze. Le se lehet lőni, csak megy és megy és megy. Mégsem teljesen stabil még, néha megbillen és akkor szépen popsira ül. :) De nagyon élvezi. :)
2010. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!