Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havonta mennyit költötök játékra?

Havonta mennyit költötök játékra?

Figyelt kérdés

Sajnos mi a rokonoktól nem nagyon kapunk használt játékokat, illetve újakat is csak szülinapkor, névnapkor, karácsonykor. Tudom, hogy általában mindenhol ez van, s a játékvásárlásra szánt összeg igencsak pénztárcafüggő, de valamekkora összeget minden hónapban szeretnék erre félretenni, máshonnan kispórolni, s kíváncsi vagyok, másoknál mi az erre szánt keret.

Elnézést a kérdésért, s előre is köszönöm, ha válaszoltok!

20 hónapos, még egyke kisfiú anyukája


2010. aug. 18. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!

mi nem veszünk havonta,és ha veszünk is inkább teszveszen,vagy ilyesmi helyen.én egy perselybe szoktam beledobni 200ft-ot,ha eszembe jut,és abból szoktam venni.

Ja,megha eladom a lányomnak valami kisruháját,azt is ide dobom,és azt rá költjük.

Most épp fülbevalóra gyüjtünk,mert "kinötte" a másikat.

2010. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem sokat. A nagyoktól sajnos nem sok játék maradt, mert nem számítottunk 4. babára. De nem vásárolok össze túl sok játékot és nem szoktam venni mindenféle "készségfejlesztőket" sem. Nekem túl drágák és nem is tartom őket annyira hasznosnak, amennyire ezt sulykolják. Tehát max havi 1002-2500 Ft-ot költök átlagosan, de nem is veszek minden hónapban játékot.
2010. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az én babám 1 éves lesz 1 hét múlva, de eddig még nem jutott eszembe, hogy havonta kéne játékot venni... Szerintem nem is fogunk, hát akkor mennyi játéka lenne???? :D Felesleges... Olyat kell venni, ami hasznos, értelmes, és nem egy hónapig érdekes számára. A játszóházra költetek, meg állatkertre, programokra. Ne a játékba merüljön el, hanem legyen szociális, legyen sokat gyerekek közt. Azokkal játsszon inkább és a szüleivel. :)


A mi lányunk eddig ajándékba 2 csörgőt kapott, mint játék. Mi vásároltunk neki mindent, van amit teszveszről használtan, van amit üzletben. 3 hónapja nem vettünk neki új játékot. Most az aktuális kedvence a kulcscsomó és a nyakláncom. :D

2010. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi nem veszünk havonta. Inkább, ha vmit nagyon szeretnének, vagy mi jónak tartjuk, akkor megvesszük, ha éppen van rá anyegin.

Baba koruk óta minden játék megvan, ami még nem tört el, azokkal is szoktak még játszani.

Általában úgy van, hogy kedvencek vannak, az újdonság esetleg hamar le is lapozódik.

2010. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs olyan,hogy havonta.Kisebb érdekes játékokat,ha éppen a pénztárca engedi,veszünk,mikor a városban sétálunk.Komolyabb,drágább játékokat ünnepekre kérünk vagy mi vesszük.Sok játéka van kislányomnak,de nem bánom.Igyekeztem mindig ugy veni,hogy tudja mi micsoda.Például kap egy autót,repülőt,hajót,lovat.Hamar megis tanulta mi micsoda.
2010. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lányom 18 hós, egyedül nevelem, igazából még nem számoltam össze, hogy mennyit költök játékvásárlásra. Nagyon sok játéka van (én csak bazárnak hivom:), sokat kaptunk rokonoktól, a felével nem játszik. Eleinte én is megvettem neki a drága játékokat, de rájöttem, felesleges, mert vagy nem játszik vele, vagy hamar megunta. Mostmár mindig valami kis apróságot veszek neki, pl. képeskönyvet (kb. 1000 Ft), szóval nem kap havonta többezres játékot, ugyanúgy tud örülni ennek is. Igazából te tudod, hogy fiad mikkel szeret játszani, lehet kapni a szupermarketekben saját márkás játékokat is, azok olcsóbbak, mint a márkás termékek. Lányomnak is van pár ilyen játéka, fából készült kirakó, stb. ilyesmire gondolok.
2010. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én sem nagy összegre gondoltam. Meg nem is csili-vili készségfejlesztőkre (bár a fakopáncsos formakiválasztókat, puzzle-őket nagyon szereti). Mivel fiam van, nálunk az autók, vonatok a slágereket. Egy-egy nem egy leesés után törő autó pedig igencsak 1000 forint felett van. A vasúti pályát ő maga építi, de ehhez kellenek a különféle elemek (alagút, híd), hogy a fantáziája is dolgozhasson. Amit tudunk, persze, apával mi magunk készítünk el (kresztábla, vasútállomás). Na meg, ott vannak a lakásban megtalálható eszközök. Az erkélyen például remek lejtőt, bújócskázó alagutat, dobozt lehet építeni a télen padlószigetelésre használt polifonokból. De én játéknak gondolom a gyurmát, krétát, a nálunk fogyócikknek számító homokozólapátot, formát is.
2010. aug. 18. 13:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Inkáb keveset veszünk, de az legyen neki való, jó minőségű, akár használt, akár új. Csak rágókából ragaszkodom az újhoz. Vaterán, Teszveszen ki lehet fogni jó minőséget használtan is.


Azt nem tudom megmondani, hogy havonta mennyit költünk. Változó. Ebben a hónapban kapott két puha csörgős labdát, két rágókát meg egy játékhidat, összesen vagy 3000 Ft értékben. 5 hónapos, szintén első gyerek.

2010. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félreérthető voltam. Nem egy-egy nagy játékot szeretnék én sem venni havonta, hanem kiegészítőket, képeskönyveket, autókat stb. A drága nagyjátékokat mi is alkalmakra kérjük, vesszük. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ez kb. mekkora összeget tesz ki a havi kiadásaitok között.
2010. aug. 18. 13:57
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Mivel vidéki vagyok és itt fakopáncs csak a plázában van triplaáron ezért évente egyszer rendelek tőlük.

nagyon szeretem.


máshol úgy szoktam hogy glamour napon 25% -os kuponnal a müllerben kap ezt- azt szülinapra karácsonyra ott vásárolok.


és random szerüen ma kapott egy kis malackás kiskönyvet 200.- ezres alatt hajlandó vagyok venni ezt azt ami hasznos de nagy vásárlások nincsennek.

2010. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!