Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel segithetnek neki itthon,...

Mivel segithetnek neki itthon, hogy beinduljon a beszedje?

Figyelt kérdés

2 eves a kislanyom es egy arva szot se mond meg, hangutanzokat se. Egyaltaln semmit, babanyelven karattyol egesz nap es ennyi.

A vedono es gyerekorvos tovabb kuldott minket ide oda mindenefele vizsgalatra es marciusban kezdjuk a tamt beszedindito tornat.

De nagyon szeretnek azert itthon is tenni valamit amit lehet. Igyekszem sokat mondokazni vele de pl a mondokakt se mutogatja velem pl csipcsip csoka, max 1-1 mozdulat a mondodokakbol amugy nem.

Amugy mindent megert amit mondunk neki csak o maga nem akar megszolalni...

Barmi otlet? Az olyanokat legyszi ne h mindent mondjak neki mit csinalok eppen ilyen alap dolgokat termeszetesen szuletese ota csinalok...


2021. jan. 27. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk az éneklés és a meseolvasás volt a legnagyobb beszédindító.

Egész nap mindenhez énekeltem.

Reggel és este nézhetett gyerekdalokat is a telefonomon.

2021. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
51%
Egy ismerősöm lánya 3 éves kora után szólalt meg pedig mindig beszélgettek előtte/vele.. unokatestvérem fiát úgy próbálták beszédre ösztönözni hogy egy adott szót pl anya/apa/mama stb. Egész nap ismételgették több napig .. az egyik volt tanárom is aggódott a kereszt gyermeke miatt de neki pl azt mondták hogy nem kell aggódni hallja meg érti a gyermek mit mondanak neki majd megszólal ha szeretne és egy idő után szinte folyékonyan beszélt..
2021. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Az én lányom megkésett beszédfejlődésű. Szóval otthon vagyok a témában.


Semmit se csinálj, amit most nem csinálsz.

A legfontosabb a szabad mozgás.


Azért ajánlották a TSMT-t is, mert a

mozgás fejlesztése-->fejleszti

az éretlen idegrendszert-->és az fejleszti a beszédet.


Szóval amíg az idegrendszere nem ér el egy bizonyos fejlettségi fokot, te hídba is lemehetsz, akkor sem fog megszólalni.


A másik, ami nagyon fontos a fejlesztés mellett:


Ne állandóan veled legyen a gyerek, legyen közösségben!


Nekem megmondta a gyógypedagógus kerek perec, hogy hordhatom én akármilyen fejlesztésre a gyereket, csak közösségben fog beszélni. Így is lett!

3 évesen került bölcsibe, 2 héten belül beszélt.(Előtte sajnos nem vették fel az elmaradásai miatt..) Ő 3 éves koráig csak gagyogott. Szó szerint...


Valamint:Sose erőltesd a beszédet! Ne beszéljetek előtte ilyen dolgokról. Nagyon sokmindent megértenek már!

2021. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, okos, értelmes, jól beszélő kiscsoportos. Fogalmam sincs minek erőltetni ezt, hogy 2 évesen beszéljen, mert teljesen mindegy, az sincs most előrébb, aki 1 évesen beszélt. A tsmt jó egyébként, amíg az idegrendszere nem fejlett, nem fog beszélni, mondhatod a mondókákat, de nem ettől függ. Viszont mindent ért, úgyhogy vigyázz mit mondasz, a lányom el is meséli most már mik történtek régen és, hogy akkor még nem tudott beszélni.
2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%
szerintem még ráér beszélni. nekem unokatesóm húzta ki vagy 4 éves koráig. már nagyon elegünk volt hogy nem lehetett kommunikálni vele, úgyhogy azt csináltuk hogy nem reagáltunk a mutogatásaira, hangjelzéseire. ha akar valamit, mondja. el is kezdett beszélni.
2021. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Mozgásfejlesztés jó hatással van, sima izgő mozgó bölcsis torna is jó, nézz szét a lakhelyeteken. Mellette lehet kell a tsmt. Ha a mondóka ének nem hozta el, akkor a mozgást fejlesszétek. :)
2021. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

#1 Az lemaradt, hogy nagyon jó beszédindító a hintázás, hintáztatás (pl. lepedőben), és a forgás (hintát is be lehet tekerni). Ugyanazt a központot stimulálja az agyban, amelyik a beszédért is felel.

Kislányom korai beszédfejlődésű. Mi az éneklésen túl napi 2x megyünk ki játszani. Hintázás, csúszdázás, mászókázás mindig van. A kettő (mozgás és beszéd) összefügg.

2021. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Youtube on is vannak jó kis otthon végezhető játékos tornák, a karantén alatt sok ilyen felkerült az energiák levezetésére.
2021. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Tipp: vidd el valamilyen gyerekközösségbe, vagy engedd el olyan felnőttel pár órára, akivel még nem volt. Azért nem beszél, mert nincs szüksége beszédre, mivel te érted úgyis, hogy mit akar.

Az én gyerekem is ilyen volt. Ha inni akart, mindig csücsörített. Rábíztam az egyik barátnőmre. Egy idő után szomjas lett, elkezdett csücsöríteni, barátnőm először azt hitte, hogy puszit akar adni neki. Kénytelen volt megtanulnia szépen lassan beszélni, mert nem volt elég az, ha ilyen jeleket használ.

2021. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Lányom szintén ilyen volt.


Elvittük tsmt-re


3 hét után kezdetlegesen, most 3. Hónapja csináljuk.

2,5 éves

Ragozva beszél


De!

Idegenek előtt nem.. még a dédszülők előtt sem.


Eröltetés ront rajta az biztos.

2021. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!