Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy az 5...

Mit tehetnék, hogy az 5 hónapos ikerbabáim átaludják megint az éjszakát?

Figyelt kérdés
3 hónapos korukig szinte 5-6-7 órákat aludtak egyhuzamban. Aztán visszatért az 1x eszünk, most már 2x esznek éjjel. (tápszeresek) Vettem már natur rizspelyhet, azt keverek a tápszerbe de így is felkelnek. A védőnőm szerint lehet, hogy csak hozzám akarnak bújni. De akkor hogy isznak meg 2x 180ml-t??? Hátha ti tudok jó tippeket.
2008. dec. 1. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják ebben a korban az ébredések oka a fogak mocorgása. Az én lányom is aludt 2 hónapos korától egész éjjel, mint a bunda. Aztán 3,5 hónapos kora óta van, hogy óránként fúj ébresztőt, viszont ő nem eszik. Szintén tápszeres. Én megitatom és utána alszik tovább. A fogzástól lehetnek szomjasabbak a babák. Próbáld Te is itatni őket, vagy este adj nekik több tápszert. Elég nehéz időszak ez, de elmúlik, mint az összes többi "rosszaság". :)) Kitartás!


6,5 hónapos kislány anyukája

2008. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is újrakezdte, most féléves. Mi nem adunk neki enni, max. vizet kap, és simogatjuk, ha nagyon bőg, kivesszük. A védőnő azt mondta, nehogy megetessük, mert akkor még 3 évesen is kelni fog. Próbálj napközben adagot emelni, meg ha táposak, már javában ehetik a főzelékeket. Az enyém is tápszeres, vagy 300 ml-t tüntet el, a 6 étkezésből 4 szilárd kaja. Lehet, hogy kevés nekik a tápszer, több szilárd kell. Vagy tápanyagdúsabb kaja este, pl. Nestle Sinlac. Kipróbálhatod az álometetést is, hogy elalvásuk után egy órával álmukban megeteted őket. Mi is csináltuk, és akkor reggelig csend volt. Automatikusan evett, fel sem ébredt. Sok sikert!
2008. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy látom mi egy cipőben járunk. Az én iker lányaim 5 és fél hónaposak és mi is ugyanígy vagyunk. 5 hónapos korukig aludtak este 9-10 órától hajnali 4- 5-ig. Mostanában ébredünk éjszaka is 2x- 3x- is. Talán a foguk lehet, de majd csak jobb lesz.
2008. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azóta beszéltem már a dokinénivel, ő is azt mondta, hogy a fogcsírák miatt ébredeznek. hát majd csak túl leszünk rajta....
2008. dec. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!