Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A problémám az, hogy a 11 hós...

A problémám az, hogy a 11 hós Fiamat alig tudom tisztába tenni, mert hisztizik, elforog és rugdos (rugdosni máskor is szokott). Próbálom lekötni a figyelmét, de nem mindig sikerül. Mit lehet ilyenkor tenni? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Az ütögetés nem a műfajom. Hogy értessem meg Vele, hogy nem szabad rugdosni? Ha felemelem a hangom, vagy sírva fakad és rugdos tovább - még azért is -, vagy mosolyog, abbahagyja egy pillanatra, majd újból rákezd. A hisztijeiről ne is beszéljünk....
2010. aug. 10. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg adsz valami érdekeset a kezébe? Az én fiamat leköti addig, amíg gyorsan tisztába teszem...
2010. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát már nem nagyon jön be ez sem. Na és a rugdosásával mit kezdjek?
2010. aug. 10. 21:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Én hónapokig szenvedtem a lányommal. Nek iazzal van baja, ha egy másodpercre is korlátozom és feküdnie kell. Odáig jutottunk, hogy a nap egyik legtortúrásabb megmozdulása lett a pelenkázás. Volt, hogy rá is csaptam a popójára, de persze csak a feszültségemet próbáltam levezetni hatása nem volt nála... Uyanúgy kacagott és csúszott ki a kezeim közül. Ráaásul elkezdett nőni a pocakom a másodikkal, na mondom nem fogsz te engem rúgdosni.


Azóta BO-GI PELL [link] BUGYIPELENKÁT használunk, amibe csak bele kell lépni, felhúzom mint egy bugyit és rohanhat tovább.

Azóta nincs gond :-))))

2010. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is a bugyipelenka a megoldás.

Sajna én hónapokig küzdöttem, és veszekedtem egy évesemmel, mire kitaláltam a bugyipelenkát...

Mi sima Liberot használunk.

2010. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Kb nekünk is ilyen korú volt a kisfiam mikortól ugyanilyen borzalom volt a pelenkázása.Azóta bugyipelust használunk, és semmi gond nincs a pelenkázással.

2010. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én felkötöttem a csillárra egy kiscsibét.Ha pelenkázom, mindig dumálok neki (nem a csibének, a babámnak:):

Hol a pici csibe?Mit mondasz a csibikének?Meg hasonlók.

Ha nem érdekli éppen, akkor mondom neki, hogy mutassa meg hol van az óra, a hapci virág, stb.

2010. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21.43 vagyok. Hát, az én lányomnak aztán csibézhetnél... Aki nem látta úgysem hiszi el milyen műsorok mentek nálunk pelenkázáskor... Adhattam neki akármit! Még morzsaszívót is adtam neki közben nézegetni meg mident és csak üvöltött és rúgott. Volt hogy a végén már ketten fogtuk le a férjemmel, ő a karokat fogta le, én a lábakat fogtam. Holmi szimpla kacsákkal kb. 3 hónaposan lehetett lekötni utoljára...
2010. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De a rugdosásra -amit nem csak pelenkázásnál csinálja- mi lehet a megoldás?

2010. aug. 10. 22:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam 11 hós, elég nehéz pelenkázni. Szeret rugdosni szintén. Amikor észrevettem ezt a hajlamát, elkezdtem neki pelenkázáskor tanítani a "Lóg a lába lóga..." című nótát, hozzá én magam mozgattam a lábait (behajlított térd, talp lefelé néz) és viszonylag hamar megtanulta, hogy ha a pelenkázón van, elkezdem neki énekelni a nótát, elrúgja a szoksásosat, majd megáll és vár. Ekkor gyorsan pelekázás, majd újra a játék. Nekem ez bevált, előtte horror volt a pelenkázás. Remélem segítettem.
2010. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Oldalról pelenkázd, akkor nem olyan vészes.
2010. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!