Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. januári babák hol...

2010. januári babák hol tartanak a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Az én fiam: ül, néha négykézláb hintázik, egyik kezéből a másikba teszi a játékait, laposan kúszik, gagyarászik.

Ti hol tartotok?

Miket eszik? Nálunk még csak reszelt alma, barack, répapüré és Sinlac (és persze anyatej)megy.

(Január 18-án született.)


Köszi a válaszokat.


2010. aug. 9. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

AZ én pici fiam, lusti.2 hete fordult át először, azóta már oda vissza.Behomorít vagy hason csúszva közlekedik .A térdét nem teszi le a földre, csak araszol.Nem tudom másképp leírni.A babakocsiban ült tegnap a konyhában egy szék volt előtte, aztán már csak azt láttam hogy állásba húzta magát.De messze van ez még az ülés állástól.hasizomból próbálja magát egyenlőre ülésbe, de szerintem ezt is jó későre teszi:).

Foga még nincs, enni:rizs, alma, barack, répa, cékla, tejpép, májkrém (doki javaslatára mert még nem fejlődött a csontmag)csirke hús, néha-néha kap egy egy üveges kaját is,krumpli tejpép, tápszer nem igazán kell neki.

Nagy dumás, egész nap be nem áll a szája :), sikít kacag, most az a legújabb hepje hogy morog mindenre.Cumisüvegből már nem tudom etetni csak éjszakára, mert addig hisztizik, míg egyedül csinálhatja.Két kézzel tartja az üveget, egyik kézből a másikba teszi a játékokat.Már túl vagyunk egy függöny leszakításon.Imádna a járókában lenni egész nap, ha hagynánk.Kis lopós, ha sütizni vagyunk az üzemünkben olykor-olykor beleteszem, és a lemezről csórja a süteményt és majszolná el felé.Pár deka híján 9kg 69cm.

15-n született.

2010. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia. az én lányom dec 27 én született, de az már majdnem január :-)

Szóval ő már kb 2 hónapja átfordult, forog össze vissza már :-) Önállóan ül sokáig, felülni még csak a kiságyba kapaszkodva sikerül neki. NÉgykézláb hintázik, hátrafele közlekedik. hason kúszik előre, hátra. jelenleg a hangját próbálgatja, sikítozik.

sajnos ő már pici kora óta tápszeres, 4 szer eszik naponta, abból egy főzelék, egy gyümölcs, 2 tápszer.

ezeket eszi már: alma, körte, szilva, őszibarack, banán, csirke-pulykamell, burgonya, répa, brokkoli, leveszöldségek, sütőtök, cukkini, tök, patiszon, hű nagyjból ennyi jut eszembe most.

2010. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. elfelejtettem, hogy egy foga kb 3/4 részben kint van, most jön a második.
2010. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom:mászik,egyedül ül,1 hónapja kapaszkodva feláll.Egész nap magyaráz:jaja,bababa,mamama,nenene.Ami elérhető magasságban van Neki azt tuti lepakolja:)

Tápszeres, így már minden korának megfelelőt eszik.

7480g 66cm.Jan.1-én született.

2010. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom pont azt csinálja mint a pici fiad. 19-én született. Ő már kap zöldséget is az anyatej mellett. 6 hónaposan volt 7000g és 66cm.
2010. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltatok.

A kisfiamnak is 1 (3/4)foga van és most bújik elő a következő.

Ő 8500 g és 76 cm. (4 kg-val született)

2010. aug. 9. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:

pont valamelyik nap írtam egy kérdésre, idemásolom:

jan. 28.-án született. közel 8 kg és 72 cm már.

forog hasról hátra és vissza is, néha sikerül kúszva elérni a kiszemelt játékot. egyik kézből másikba átteszi a tárgyakat, ügyesen fog, nyúl értük.

van már 2-2 fogacska alul és felül is. 6 hónapig csak anyatejes volt, azóta eszi már az almát, barackot, répát, krumplit. a délelőtti étkezést már kiváltottuk.

nagyokat sikongat, hangosan nevet, be nem áll a szája. napközben 2x alszik, kb. egy órát délelőtt és délután is. este úgy 9-10-től reggel 7-ig alszik, néha ébred még szopizni. sokat játszik a szőnyegen, a habtapin, elnézegeti a kertben a fákat, macskákat, ha jó az idő, kiteszem az udvarra egy plédre. nagyon szereti nézni a Híradót, beszélget a hírolvasóval:) ez az egyetlen, amit nézhet a tv-ben.

a hordozóban próbál felülni hasizomból, kevés sikerrel. a kiságyában naponta 100x leszereli a rácsvédőt és beletekeri magát 2 perc alatt. legújabb kedvence: textilpelust húz az arcára le-fel.

nagykádban fürdik, mert ha kiskádba teszem, úszik a ház!

nagyjából ennyi:)

2010. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom jan. 17-én született. Hasra és vissza is fordul. Stabilan ül, négykézláb hintázik, és hátrafelé kúszik. Egész nap dumál, és hangosan kacag. Mostanában tátott szájjal nevet és nagyon nyújtogatja a nyelvét ha tetszik neki valami. Anyatejes, tápszert nem ismeri. Gyümölcsöt eszik napi kétszer, már mindet ismeri, kivéve az aprómagvasakat. És egy hete elkezdtem adni neki a főzeléket, ami eddig krumpli és répa anyatejjel higítva. 4 foga van, most jön az ötödik és éljen éljen újra átalussza az éjszakákat. ami rám is fér, mert két hónapig óránként, két óránként ébredt....
2010. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!