Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idokozonkent kostoltatt...

Milyen idokozonkent kostoltattok ujat a babatokkal?

Figyelt kérdés
Meddig kostoltatjatok az uj izet? Kisfiam 6 honapos es ezen a heten kezdtuk el a hozzataplalast. Pl Hetfo-kedd: Babarizs (kulfoldon elek, otthon azt hiszem tejpepnek hivjak), szerda: edesburgonya, csutortok: repa, pentek: rendes burgonya, ma meg holnap ezek kevereket fogja kapni. Jovoheten gondoltam johet az alma, korte esetleg cukkini vagy inkabb meg adjam a megszokott izek kevereket jovoheten? Nem haladunk tul gyorsan?
2010. aug. 7. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! de, gyorsan haladtatok. Én minden új ízt 2 napig kóstoltatok, 3. nap teljes adagot adok belőle, majd kb. 1 hét szünet. Utána a következőt.

Szerintem most pihenj egy kicsit. Ha ilyen gyorsan haladsz, és esetleg valami nem fog tetszeni a babád picijának, meghajtja, vagy megfogja, nem is fogod tudni, hogy mi az.

A jövő héten csak ezek keverékét add, esetleg kedd-szerda magasságában megkóstoltathatod vele az almát, akkor tudod majd keverni. És az se baj, ha nem mindennap keveréket adsz, hanem néha csak 1 bizonyos fajtát, például burgonyát vagy édesburgonyát. Én nem a babarizzsel kezdtem volna a hozzátáplálást, de ez csak az én véleményem.

2010. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat akkor jovoheten keverem az ismert izeket. Igen, tudom otthon almaval kezdik, anyu is azzal kezdte nekem meg az ocsemnek, csak itt valahogy mashogy van. Azert mondtak a baba rizset mert azt anyatejjel vagy tapszerrel kell keverni es igy a babanak ismert az iz csak nyelni tanulja meg a pepeset. Ha ez megy neki es nem utasitja el a kanalat johetnek az uj izek. 7 honapos koraig azt mondtak paroljam az almat es a kortet, ugy turmixoljam le mert igy nem bantja a sav a pocijat de ha elfogadja a kanalat es nyeli az ismert izet barmivel kezdhetem, Csak nem voltam biztos benne, hogy jol haladunk-e mert szerintem is gyors voltam egy kicsit. Koszi a valaszodat sokat segitettel.
2010. aug. 7. 09:09
 3/5 anonim ***** válasza:

megint én. Én úgy tudom, hogy a picibabáknak savalultengésük van, szóval nem baj az sem, ha nyersen adod neki a dolgokat. Én almát és meggyet is csak 1-1 alkalommal pároltam neki, különben nyersen eszi. Egyéb gyümölcsöt nem pároltam.

A rizspéppel tudod, mi a bajom? Hogy szerintem azzal nem lehet étkezést kiváltani. Igazad van abban, hogy szokja a pépeset, meg anyatejjel lehet keverni. De: nálunk legalábbis étkezést úgy váltasz ki a standard szerint, ha jól tudom, hogy délelőtt tízóraira adsz gyümölcsöt, mindennap kicsivel többet, egészen addig, míg már nem kér több tejet utána. Ha már nem iszik utána tejet, akkor mondod azt, hogy kiváltottál egy étkezést. Ha a tízórait kiváltottad, akkor kezdesz neki zöldséget adni, ebéd vagy uzsonna helyett (én uzsonnára adtam, hogy minden szilárd étkezés között legyen egy tápszer), minden nap egy kicsivel többet, míg már nem fog utána tejet kérni. Akkor mondod azt, hogy még egy étkezést is kiváltottál. A rizspépet az enyém vacsira kapja tápszerrel, hogy tele legyen a pocija éjszakára. De előtte 1 hónapig váltottam ki a tízrait és még 2 hétig a zöldséget. Ha nagyon összevissza eteted, nem lesz benne rendszer, teljesen összezavarod vele. Így is nagy gond, hogy kanállal kell egye azt, amit eddig csak szopni kellett, nem nagyon van türelme hozzá. Kíváncsi vagyok, hogy nálatok ez hogy megy?

2010. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de gyorsan haladsz.

az elején egy hétig adtam neki egyet.

aztán, amikor megszokta akkor 2-3 naponta váltogattam. most 7 hós, és lassan jöhet a hús is, akkor megint egy hétig azt adom. merthogy első nap 3 kanál, 2. nap 10 kanál, aztán amennyit akar.

2010. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, bocsi, hogy csak most jelentkezem de kozben elaludt a manom es en is szunditottam egyet. :)

Az en kisfiam reggel 8, delben 12, delutan 15-16 kozott es este 20-kor enne. EN 18-kor adok neki meg 100ml tapszert, hogy furdes alatt ne ehezzen nagyon meg. Egyelore reggel 8-kor marad a tapszer es en a deli etkezest kezdtem el "kivaltani" ket napig adtam neki a baba rizset ezt persze bekanalaztuk seperc alatt nagyon izlett neki. Utanna a 3-dik nap kapott edesburgonyat baba rizs helyett, aztan repat....kb 60ml-t mindenikbol +utanna ivott 100 ml tapszert (egyebkent 180-200ml kozott szokott inni). Delutan 16-kor maradt a tapszer es a harmadik naptol este 18-kor (ez a vacsi) kap baba rizset ismet + 60ml tapszert. Este 20-kor maikor fekszik kap ismet 200ml tapszert. Reggel 8-kor ebred. A vacsi eddig csak baba rizs + tapszer majd kesobb kezdem el a baba rizset gyumolcsel keverni. Az ebedre koncentrallok jobban. Csak ezek szerint egy kicsit gyors voltam. Akkor maradnak az eddigi izek egyelore. Koszi lanyok!

2010. aug. 7. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!