Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem vagyok egyedül a...

Ugye nem vagyok egyedül a gondolattal?

Figyelt kérdés
Már ha rá gondolok fáj a szívem, hogy be kell adnom kisfiamat 2 évesen bölcsibe. Tudom, más ennyi időt sem maradhat vele otthon. A gyerekeket szereti, de jaj... Nem tudom, hogy mi lesz. Nehezíti az is, hogy nincs kedvem oda visszamenni, más lehetőség meg sajna nincs. Még februárig hátha változik valami, és maradhatok legalább 2,5 éve skoráig.
2010. aug. 3. 18:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Egyenlőre még nem lehet. Albérletben lakunk, majd a saját lakásba jöhet a tesó 5-6 év múlva.
2010. aug. 3. 19:15
 12/17 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor fel a fejjel,és maradj otthon amíg csak megteheted, de ha vissza kell menned, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Te mindent megtettél, és a legjobbat akarod a gyerkőcödnek is.
2010. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy utolsó. Az a gond, hogy még szopizik is, reggel este még éjjel is 1-2x. Ez nem is lenne gond, de nappal is cicin alszik el.
2010. aug. 3. 20:03
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Azert ilyen nehez elengedni, mert tulsagosan magadhoz kotod. 2 evesen mar lassan le kell valasztani a cicirol, vagy legalabb csokkenteni a szamat. Lassan meg kellene tanitani arra is, h onalloan aludjon. Jot fog tenni neki a bolcsi, es neked is. A fiam 1 eves volt, amikor nekem vissza kellett menni dolgozni. O 14 honapos koraig cicizett. Sokkal onallobb, es talpraesettebb, amiota kozossegben van. Nekem is jot tett, levetettem a "topis" anyuka szerepet. Mindkettotokre ratok fer a valtozas. Gondolj arra, h igy neki jobb. Ralep az onallosodas utjara, hogy rendes kisemberke valjek belole. Tobb elettapasztalatot szerez, amit te mar nem tudsz neki nyujtani. Az a felev mar nem oszt nem szoroz, ne legyel onzo!
2010. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem albérletben lakunk, én csak saját lakásba szerettem volna szülni..Hitelre sikerült megvenni, a kezdő 30 ezres törlesztőnk 60 ezernél tart... :((((( (devizahitel). Szóval az a nagy helyzet, hogy egy albérlettel jobban járnánk jelenleg... :S

Egyébként én sem szeretnék visszamenni az eredeti mhelyemre, mi tervezzük a kistesót.

Ha bölcsibe fog járni, vigasztaljon, hogy még így is nagyságrendekkel több időt tölthettél otthon a gyerekeddel, mint szinte bármelyik másik országban az anyukák!!!

2010. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Hálát adok a férjemnek,hogy itthon lehettem/lehetek mindkét gyerekemmel:))
2010. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán akartam írni erre a kérdésre, mert én nagyon bölcsipárti vagyok. Lehet azért, mert a nővérem 25 éve bölcsödei gondozónő, látom, hogy hogyan zajlanak ott a dolgok, eddig mindig megnyugtató volt számomra, ahogy a kicsikkel bántak. Nekem még fél éves a lányom, majd jövő szeptembertől megy bölcsibe, de elképzelhető, hogy 4 órában hamarabb.

Azért írok mégis, mert írtad, hogy cicin alszik el nappal is. Ez gondot jelent bölcsödei szempontból, mert ott ugye nincs cici...a tesóméknak volt ilyen kislányuk, nagyon nem ment a beszokás emiatt. Ezért, ha már biztos, hogy bölcsibe kell adnod, akkor előtte erről le kell szoktatnod, mert csak sírni fog a bölcsibe. Egyébként meg a reggeli és esti szoptatás maradhat, amíg csak akarjátok.

Ne aggódj amiatt, hogy be kell adnod, most azt a világot éljük, hogy örülnünk kell a munkának, ti is albérletben laktok, kell a pénz sok mindenre. A gyereknek sem árt, és jó "előkészítő" az óvódához. Az a tapasztalatom a tesóm révén, hogy a legtöbb gyerek nagyon szeret bent lenni, sokkal másabb, mint az óvóda, egyénenként is foglalkoznak a kicsikkel ha kell, sok önállóságot tanulnak, és persze egymástól sok rosszasságot:-)

Hidd el, hogy élvezni fogja a gyerektársaságot, és ha jó a gondozónő, őt is szeretni fogja. A tesómhoz van, hogy visszajárnak az ovisok, mert kérik, hogy láthassák a gondozónénit. remélem etéren, szerencsétek lesz nektek is.

2010. aug. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!