Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HOGYAN és mivel kell elkezdeni...

HOGYAN és mivel kell elkezdeni a hozzátáplálást? Senki nem segít pontos infóval!

Figyelt kérdés
A gyümölcslevek meg vannak.De lereszeltem fél barackot,megette,viszont pár óra múlva is azt büfizte vissza.Így nem adtam többet.A tejberizspép se kell neki,csak iható formában üvegből,erre annyi választ kaptam,hogy meg kell ismertetni a szilárd kajával mielőtt kanalaznánk a pépet.Kösz!De hogy ismertessem?Leírnátok légyszi,hogy mit,mennyit kell összekeverni(folyósra,vagy hígra,üvegből,vagy kanállal),mikor kell adni?Hogy változtassam az összetevők arányát..stb.Mindent amit tudni kell ahhoz,hogy megtanítsam enni.Vagy legalább egy linket,ahol ezt leírják,mert mindenhol csak a menetét találom,a hogyant nem!Előre is köszi!
2010. júl. 30. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Innen töltsd le ezt a "könyvet". Szerintem nagyon hasznos!


[link]


Ha esetleg elcsesztem volna a linket: kismamablog.hu, és ott keresd meg a babaszakácskönyvet.

2010. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Én is kissé el voltam veszve, amikor elkezdtük, de hamar belejöttük :-) Szóval én először főztem egy krumplit csak magában annyi vízben, amennyi ellepte. Összepaszíroztam kézi mixerrel és mivel sűrűnek találtam, adtam hozzá készre kevert tápszert (mi tápszeresek vagyunk!). Kínáltam ebédre, de utálta. Rázta a hideg, ha a szájába rktam és ordított, így nem eröltettem tovább. Hasonlóan csináltam a répával is ( 1 répa+1 krumpli összefőzve), de az sem jött be. Pár napig nem adtam neki, hagytam, had pihenjen. Utána vettem egy üveges sütőtökpürét és rettegve adtam az első kanállal. És befalta, és alig nyelte le már tátotta is a száját a következőért. Elsőre csak fél üveggel mertem neki adni, nehogy bajt csináljon. Másnap megkapta a másik felét. Hát nálunk így indult. Ha van még kérdésed, írj mail-t és szívesen elmesélem, hogy mi hogy csináljuk. Nem biztos, hogy ez a tuti, de nekünk működik :-) (Kisfiam jövő héten lesz 7 hónapos)
2010. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem két gyermekem van,mindkettő tápszeres volt.A fiamnál 4,5 hósan kezdtem a hozzátápit,én is krumplit főztem előszőr neki meg sárgarépát és összeturmixoltam jó pépesre,de nem kellett neki.Pár kanállal a déli tápi előtt próbálkoztunk.Aztán mivel ez nem jött be,másnap próbáltam az almát lereszelve,na az már izlett neki.Lényeg a fokozatosság,előszőr csak pár kanál és a déli evés előtt célszerű.Aztán ahogy barátkozik sz izzel,minél több kanálla lehet adni.Egy hétig csak egy fajta új iz,tehát 1 hétig csak alma,vagy csak krumpli,vagy csak sárgarépa.Nem kell nagy mennyiségeket adni,csak amennyit elfogad a baba.Kanállal,kis Aventes pohárban összekevered,vagy más kisebb pohárban.Előszőr pár kanál püré aztán rá a tápszer.Én igy csináltam anno.Akkoriban a sütőtöknek is szezonja volt(ugyanigy nyári hónapok) és vettem,megsütöttem,a belsejét összepürésitettem és azt is imádta a fiam.De csak az alma,krumpli,sárgarépa után.Aztán ha beválnak az izek akkor utána már amiket kóstoltatok,már keverheted is pl. alma-krumpli v. alma-sárgarépa.

A kislányomnál is az alma volt a kezdő hozzátápi,3 hós kora körül kezdtem el nála.Utána pedig fokozatosan a többi izt is.

Ha úgy jobban elfogadja a babád,tehetsz egy kis tápszert a püréjéhez.

Aztán ha a déli étkezést már ki tudtad váltani pürére,utána lehet próbálkozni a tizóraival vagy uzsonnával!

Jó próbálkozást!

2010. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2010. júl. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!