Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzelék után adjak még mást...

Főzelék után adjak még mást is a babámnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a babám. Ebédre már főzeléket adok neki és uzsonnára gyümölcsöt. A sütőtököt nagyon szeretni ebből megeszik egy egész üveggel (190g), viszont más nem igazán akar megenni. Próbáltam már brokkolit, sárgarépát, céklát, spenótot. Ezekből kb. 50-60g-ot eszik csak meg, néha 90g-ot. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor adnom kellene neki még a főzi után tápszert vagy gyümölcsöt? Attól félek,hogy nem lakik jól. Ti hogyan csináljátok? Másnál is van ilyen?
2010. júl. 26. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól lakik, csak nem tart majd sokáig a telitetség. Próbálj neki adni hozzá krumplit. Cs. mellet is elkezheted neki hozzá párolni. Idő kell neki, míg megszokja. Ha nem szik meg csak keveset ezekből, egészítsd ki neki tápszerrel, hogy azért lakjon jól. Meglátod idővel megszokja az ízeket és menden megoldódik.
2010. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy mindenhez adj egy ki krumplit is, önmagában a cékla és brokkoli is igen tömény. Keverheted pl almával, rizssel is, és persze mehet a hús is. A lányom is ennyi idős, tegnap és ma a tegnapi húslevesből kapta a krumpli-répa-petrezselyem-csirkehús turmixot hígítva a húslével (nyilvánvalóan amíg meg nem csináltam, a teljes leves nem volt rendesen beízesítve.) Ebből benyomott kb 140-et, utána egy kis tea, és jól is lakott kb. 4 órára.

Egyébként ha kevesebbet eszik, akkor én megpróbálok adni neki tápot, ha 100 körül megeszik a főzelékből, csinálok egy 60 grammos adagot, aztán vagy megissza vagy nem. Ja! Az is előfordult, hogy elaludta a tízórait, így az elkészített gyümölcs+babakeksz pépet megkapta desszertként a főzelék után.

2010. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig azt csináltam, hogy kicsit kicselesztem fiamat. Egy tányérba tettem sütötököt és mindig a más iz mellé adtam neki. Kicsit bele mártottam a kanalat a sütötökbe és raktam neki rá az új ízt. Brokkolit kruplival, vagy spenottal stb. De én is javaslom, hogy mindent kruplival keverj össze. Aztán majd egy idő útán már nem kellett neki a sütötököt oda csepmésznem a új íz mellé mert megszokta. Javasolta doktornő nekem is, hogy keverjek tápszert az új íz mellé de nekem úgy nem ette meg a kisfiam a főzeléket. Most már nincs semmi gond mindent megeszik szerencsére amit adok neki. Sőt az elején még azt is csináltam, hogy pici gyümölcsel kevertem ki neki a főzeléket. Ha keveset eszik úgy is jelzi majd, hogy éhes. Nekünk is kicsit össze-vissza volt az evés az elején de már olyan szépen be állt a napirend, hogy mikor mi következik. Sok sikert.

7 hónapos baba anyukája

2010. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!