Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok még jó fözelék recepte...

Brigitta04 kérdése:

Írnátok még jó fözelék recepteket 8 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Sokmindent megeszik sőt igazán nem is volt gond semmilyen étel bevezetésével,csak a variációkra kellene egypár ötlet.Ezeket eszi már:krumpli,sütötök,sárgarépa,föznivalótök,spenót,cékla,csirke mell,máj.Eddig mindig egyfajta ízt adtam kruplival.2 naponta husival kiegészitve.
2011. jan. 30. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én borsót, zöldbabot és brokkolit szoktam még ezeken kívül.
2011. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Brokkolit, cukkinit is adhatsz, én ilyenkor már elkezdtem rántani a főzeléket, paprika nélkül.
2011. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

[link]

[link]

[link]

Szia! Számíts rá,hogy le lesz üvöltve a fejünkről a haj,én meg lepontozva,hogy nem csak tejpépet adsz neki.

2011. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászolásokat!Kedves utolsó ha valaki azért leordítja a fejünket mert nem kap a gyermekem tejpépet az saját magát minősiti!:)Amugy tényleg nem kap:)Reggel anyatej,tízórai gyümölcs(gabonapehelyel vagy babakekszel)Délben fözelék,uzsira anyatej vagy anyatejbepapi vagy anyatajberizs vacsira pedig megint anyatej.
2011. jan. 30. 20:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Húú, ezek a linkek nagyon jók!!!

Köszi! :-)

Bocs az Off-ért, 1. voltam. Én zöld kezecskét adok Neked!

2011. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 3. 20:40-től kérdezném, hogy miért lenne leüvöltve a fejünk? Szerintem az nem normális, hogy 8 hónaposan egy gyerek csak tejpépet kapjon.
2011. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nagyon finom a cékla-alma-husi, az ún. finomfőzelék, ami borsó-répa-krumpli, a máj nagyon jó a répa-krumplival egy kis szelet hagymával.

egyébként az nem baj, ha nem vegyítesz össze sokféle zöldséget egyszerre, a répa főzelék legyen répafőzelék..stb.

ennyi idősen valóban ehet brokkolit, cukkinit, ehet már gyökeret, zellert is, így pl a húslevesből már csinálhatsz is mixet akár tojásmentes tésztával együtt.

kaphat már sajtot is, illetve paradicsomot is, így akár készíthetsz neki paradicsompürével akár egy tésztás ételt is.

a puffasztós zöldségekkel nekünk még várni kell, mert így is sokat pukizik a lányunk, szokott fájni a hasa, így erre vigyázok még, pedig elmúlt 1 éves.

úgy emlékszem 2 doboz tejpép fogyott el nálunk, kekszes fajta, néha azt adtam uzsonnára, úgy kb 2 alkalommal hetente, főleg amikor kevesebb tápszert ivott, így azzal pótoltam a tejalapú ételt. de egyébként nem tartom túl hasznos dolognak, de károsnak sem, én inkább főzelékes "fajta" vagyok:-)

2011. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

21:06-tól kérdezem.

Szerinted miért lettem lepontozva??

Sajnos nagyon rossz tapasztalatom van a babaetetéssel kapcsolatban.Többnyire ha ilyet mondok,hogy főzelék és gyümölcs,akkor lehordanak a sárga földig,hogy az orvos azt mondta,hogy 1 éves koráig semmi,mert allergizál. Szinte minden.Tehát csak tejpép,meg tápszer.És én ezzel nem értek egyet.

De hát most akkor miért is lettem lepontozva??

Mert jó linket küldtem???

2011. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.Ezt olvasd el.Itt Mo-n a gyerekek glutént kapnak.Nem főzeléket berántva,hanem glutént! Te szereted a glutént??


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még mindig az előző vagyok.Bocs,de ma ilyen részletekben megy csak.

Mo-n ,de főleg Bp-n az a "divat",hogy 1 éves korig semmit ne adjunk a gyereknek.Én ez ellen harcolok.Régen bebizonyították,hogy ez hibás,de még évekig el fog tartani.Egyre több az allergiás gyerek,mert egy éves koráig nem ismeri meg a tejet és a lisztet.

És nem azt mondom,hogy tömni kell vele,de hetente 1 étkezés lehetne berántva,a másikban lehetne tehéntej. Főleg annál,aki nem szoptat.Valamiért magunk ellen dolgozunk,és ez sehol nincs,csak Mo-n.Harcolok ellene,de mindig lepontoznak miatta.Azt hiszem feladom.Csak sajnálom a kölköket,akik így egy életre allergiások lehetnek a tejre és a lisztre,mert későn ismertették meg vele.

2011. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!