Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam a kislányomat...

Hogy szoktassam a kislányomat (5 hónapos) a kanállal való etetéshez? Most kezdtuk a hozzátáplálást, s ordít, ha kanállal adom neki, cumisuvegbol pedig seperc alatt megissza.

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha készen áll a hozzátáplálásra, akkor 'ellesi' tőled. Amíg a kanállal bajlódsz, tegyél egy pici kaját az öklére, onnan leszopogatja. Nagyon fog neki tetszeni és talán megszokja az evést így könnyebb lesz kanalazgatni is. Egyébként pár nap alatt belejönnek.
2010. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fotucsok ***** válasza:
szerintem ne erőltesd. Amúgy is 6 hónapos korban ajánlják elkezdni a hozzátáplálást, és akkor is hozzáteszik, hogy ha nem fogadja el, várni kell pár napot, hetet. Tuti nemsokára el sem tudod venni tőle a kanalakat (mert egy kanál nem kanál ám!!) :)
2010. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fogzás idején szoktak ordítani, ha kanál közeledik a szájuk felé,nem vagy elkésve az én kislányom 16 hónapos én nem eszik egyedül:-)gyerekfüggő, de te még bőven beleférsz:-)
2010. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál a szilikonkanál vált be. Műanyagból nem fogadta el a gyümölcsöt.

Próbáld meg, hátha beválik, egy másik kiskanalat adj a kezébe.

2010. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom szépen. Bár most tanácstalan vagyok, mert krumplit evett, s nem tud kakilni, s nagyon szenved. Várjak ne adjak neki semmit, vagy adjak valami gyumit ami hashajtó?
2010. júl. 25. 15:15
 6/6 fotucsok ***** válasza:
Ha elkezdted a hozzátáplálást mindenkép itasd is, akár kiskanállal is egy-két korty is elég. Szerintem az alma nem hashajtó. Nekem a drnő és védőnő kamillateát javasolt egy mokkáskanál cukorral, amikor már 3 napja nem kakált a kisfiam, bár ő nem szenvedett, csak simán nem kakált. De a kamilla és a cukrozott tea mindenkép meghajtja kicsit.
2010. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!