Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1év körüli fiam még mindig...

1év körüli fiam még mindig nem hajlandó megenni a kenyeret, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még szopizik.Amikor elkezdtük a kóstolgatást az is siralmasan ment.Hónapok alatt értünk el arra a szintre,hogy megevett 150gr főzeléket.Még nem azt eszi amit mi.Pépesítek mindet mert fuldokol és öklendezik ha nagyobb falat kerül a szájába.Joghurtot kap minden este és abba aprítom bele a kenyeret, így megpuhul,de a kenyérhéjjal így is küzd.Szeretnék már neki adni sonkát meg jó minőségű felvágottat, de azt sem eszi.A kenyérrel 2hónapja próbálkozunk minden nap és többször.Már sajtkrémet,vajkrémet,vajat is kentem rá, de azokkal sem ment.Soha nem fogja enni a kenyeret? Már pirítottam is neki de úgysem megy.Ja és a kiflikkel is ugyanez a helyzet.Kérlek benneteket segítsetek!! KÖSZÖNÖM!

Egy elkeseredett anyuka


2010. júl. 19. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd ennyire. Semmi olyan fontos tápanyag nincs a kenyérben, amit máshonnan ne tudnál "bevinni". Hagyjatok ki pár napot/hetet és próbálozz akkor újra, esetleg valamilyen játékos formában, kiskatonákkal vagy ilyesmi.
2010. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kenyeret/szendvicset a lányom sem ette meg soha. Most 21 hós. Amit szeret, az a sajtos pogi, meg a bundás kenyér, azt is nagyon szereti. Ha már adsz neki tojásfehérjét, próbáld ki ezt.

Amúgy nem értem , miért vagy e miatt elkeseredve. Az egyáltalán nem baj, ha nem eszi meg. csak a nagyanyáink idejében volt ennyire divat a kenyér evés.

2010. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyugi :-) semmi baj. nem eszi, nem eszi. ő nem tudja, hogy a kenyér az étkezésünk egyik alapja. csak nekünk fontos. :-) enyém sem eszi 15hósan, csak a kiflit. de attól meg jön a sava. sajnos tőlem örökölte. én enném a kenyeret de tüzet okádok utána, annyira jön a savam tőle. elnézést az offért. csak azt akartam írni, hogy hagyjad. egyáltalán ne adj neki. ne keseredj el. nekünk nagyon jól indult a hozzátáplálás, mindent mindennel bármikor. most nem akarja sem ezt sem azt. tojok rá, azt kap amit szeret. bárkinél előfordulhat. nem elkeseredni.
2010. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az enyém kb. 2 hónapja eszik reggel, meg este pár falat kenyeret. 19 hós. előtte nuku.
2010. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!