Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek NEM alszik...

Anyukák, akiknek NEM alszik el magától az 1-2 éves kor közötti babátok, ha leteszitek, hanem altatni kell, ti milyen módszert alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Sok hozzászólásban olvastam, hogy csak leteszik a babát, kijönnek, és a gyerek szépen elalszik magától. Nálunk ez elképzelhetetlen, ugyanis a babám nagyon élénk, érdeklődő, nem marad fekve a kiságyban. Mindenképp feláll, és nézelődik, hacsak nincs teljes sötét, és nem félálomban tettem óvatosan le.

Érdekelne, másoknál milyen módszer válik be.

ciciztetés? ringatás?


2010. júl. 17. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
1 éves koráig ringatva altattam, utánna már nehéz volt, nem bírtam, és neki is kényelmetlen lett. Magam mellé fektetem, ö simogat, fogja a fülem, nyulkál a számba orromba, és elalszik. Délben 1 perc, este 20 perc alatt elalszik, még fél órát hagyom az ágyunkban, majd megy a kiságyba. Közben megy a tv mese, volt hogy délben oda adtam neki a cumit, feküdt a kanapén és a mesét elnéz e elaludt! Igaz őt lekötik a mesék 1 éves korától nézi a mickey egeret, most 16 hónaposan a thomas és a toy story a kedvenc. Ül és nézi néha tapsol nevet kacag rajtuk. Próbáld erre szoktatni, őbis tanul belőle és neked is könnyebb ha tudsz mellette ezt azt csinálni vagy ha elalszik rajta!
2010. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19 hónapos a jhéten, cicit kap elalvás előtt. ha nem adok neki, akkor rohangál (nem kiságyban alszik), lerángatja a játékokat a polcról, szóval káosz, utána meg ha kifárad, felmászik az ágyba, és mondja hogy cici, cici...szóval mindenképpen cici a vége, úh, ezt megelőzendő egyből kap cicit, és elalszik, slussz. nekem ez így teljesen rednben van egyelőre.
2010. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi tettünk egy fotelt a kiságya mellé, én abba beleülök amikor leteszem aludni, és addig maradok, amíg el nem alszik. Na nem ilyen egyszerű a dolog, ő sem marad meg mindig, van hogy kikéreckedik az ölembe, van hogy simizem egy kicsit, vagy dúdolok neki, vagy csak fogom a kezét, esetleg mesét mondok.(ő már nem cicizik sajnos)

Az aludj jól gyermekem című könyv szerinte egyébként a legjobb megoldás ha leteszed és kimész, nem szabad altatni, vagyis, pl ringatni, simizni, dúdolni stb neki, mert mindezekre rászokik, de én ezt még nem tudtam megcsinálni

Azt viszont észrevettem, hogy ha az ölemben aludt el, akkor sokkal sűrűbben felsírt éjjel, volt, hogy át kellett tegyem magam mellé, mert nem maradt meg a kiságyban, ez azért van, mert nem ott ébred, ahol elaudt és megijed, szóval ezt próbálom betartani, hogy mindig a kiságyban aludjon el

2010. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

21hónapos

14hónapos kora óta saját heverőjén alszik.délben bekapcsolom neki a megszokott cd-t(aki eddig huzamosabb ideig hallgatta,mindenkit elálmosított,ilyen lassú gitárzene)felveszem a vállamra teszi a fejét,pár percig sétálok(ringatom kicsit)és leteszem a mi szobánkba a nagy ágyra.amíg alszik szól a zene neki.

este vacsi fürdés,és megy a saját szobájába az ágyba,megissza a pohár tejet,én mellette a földön ülök.Bújik,molesztálja az orrom,szám :-) és kb 15-20perc és elalszik.Közben simogatom,és beszélek neki halkan.


persze ez nagyon jól működött,míg 6hete meg nem született az öcsike.most 2fele rohangálok,és a 20percből sokszor 2óra lesz.Bár tegnap már azt csináltam,hogy öcsi hasfájása miatt a kezemben,így ültünk a bátyó ágya mellett.Ő ez idő alatt(kb 10erc,míg öcsike bekómált)lefáradt lenyugodott annyira,hogy miután leraktam öcsit a mi szobánkba a kiságyra újra 10perc se kellett és aludt a nagy is

2010. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, minden módszer érdekel (kivéve az, hogy csak letenni és kimenni, mert azt biztos, hogy nem fogom csinálni:)

a melléfekvés jól hangzik - aki ezt alkalmazza, annak nem ébred fel, amikor átkerül a saját ágyába?

2010. júl. 17. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, kb.1 éves koráig cicin aludt el. Utána az ölemben, kb másfél éves korától pedig kéri, hogy tegyem be a kiságyába, rájött, ott a legkényelmesebb. Születésétől kezdve ugyanazokat énekelem neki, így ebből tudja, most alvás következik. És minden este ugyanaz a szertartás: fürdés után mese, lámpaoltás, szopizás, és dúdolva beteszem az ágyba. Én nem jövök ki, amíg el nem alszik, lehet, hogy nyugodtan otthagyhatnám, de nekem jó így.
2010. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bobocka ***** válasza:
Szia,21 honapos lesz a kisfiam,o velunk egy szobaban alszik szuletese ota, van egy sajat kis heveroje az ágyunk mellett,este egyutt felmegyunk,bemaszik az agyikojaba en lefekszem a mienkre,megissza a kakaojat,ugy teszek,mintha aludnék,kb 20perc alatt o is elalszik,de elotte meg elmondja babanyelven a magáét:)Apa dudolgat neki,ha o viszi fel,én megsimizem csak.
2010. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én befeküdtem vele az ágyunkba (csak este aludt a sajátjába) és beraktam egy mesét. Néztük mindketten, aztán a felénél benyomta a szunyát. Most már 12:00-kor kereken neki túl kell esni az ebéden és magától megy az ágyába. Időközben tesó is született, így külön szobát kapott és saját ifjúsági ágyat. Ha pont vendég van alvásidőben (pl. barátnő meglátogat) akkor is szól, hogy enni akar és magától bevonul a szobájába aludni. Mesét viszont be kell kapcsolni, de ez olyan alapzaj, míg el nem alszik.

Jövő hónapban 2 éves.

2010. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akik azt írják, hogy mesét néz, azok tévére gondolnak?
2010. júl. 17. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Én megtanítottam egyedül elaludni. Letettem, de mellette maradtam, dúdoltam, simogattam, ha felállt visszafektettem, ha ordítani kezdett kivettem, megnyugtattam, letettem... addig míg el nem aludt.


Mióta fogzik, azóta ez nem megy. Most 13 hónapos, a pihenőszékében ringatom el és onnan csempészem az ágyba. Néha még fel-fel néz, hogy mi történik, de ha elég fáradt akkor egy kis mocorgás után elalszik. Ha nem elég fáradt, akkor tekereg, vigyorog, feláll stb... akkor újra pihenőszékben ringatás.

2010. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!