Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tért át a babátok...

Mikortól tért át a babátok arra, amit ti esztek? Adtatok még neki anyatejet/tápszert?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 06:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én megfordítottam a dolgot: főzök a kisfiamnak, és én is abból eszem. Párom a munkahelyén eszik főtt ételt, így csak kettőnkre kell főznöm. 9,5 hónapos.

Hétvégén is olyanokat szoktam készíteni, amiből mindannyian eszünk (meggyszósz, almaszósz csirkével vagy pulykával, főtt krumplival vagy főtt rizzsel, rakott zöldségek natúr joghurtos szósszal sütve, főzelékek natúr joghurttal behabarva, ilyesmik).

2010. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet!Akkor már nem adsz neki tejet vagy tápszert?
2010. júl. 17. 07:23
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Tápszert soha nem kapott. 3,5 hónapig csak szopott,és ezután fokozatosan váltottunk ki egy-egy étkezést. Először délután kapott gyümölcsöt keksszel,baba piskótával,majd délben behabart főzelékeket,néha tejbegrízt stb. 6 hó körül már délben a mi ebédünkből evett. Vagy a leves,vagy a második fogás volt mindig olyan,amit ehetett. Csak akkor adtam neki bébiételt,ha mentüönk valahova,vagy nem értem rá főzni nekivalót. Ekkor már kapott a kezébe kiflit,kenyeret is rágcsálni. 8 hósan már majdnem mindig azt ette,amit a család többi tagja. Most 13 hónapos, mindent eszik,csak a sóska nem kell neki. A szopit két hete hagyta teljesen abba.

Télen volt csak beteg,egy kis influenza,más baja soha nem volt.11 hónapos kora óta szalad,mint a rakéta,és nagyon jó étvágya van. Ahogy mondani szokták,még a vasszöget is megenné.

2010. júl. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok: de, kap tápszert, napi 2x, reggel és este. Tejpépet nem adok neki, mert 10 kg, nem akarom hízlalni.

A másodikra meg ne hallgass. 3,5 hónaposan háztartási keksz... pfff...

2010. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pláne olyan babának, aki még szopizik... hagyjad már Irénkét!

Ma egyébként sült hal és rántott cukkini lesz krumplival az ebéd, panír nélkül azt is fog enni a kisfiam. És már előre látom, ahogy cuppogva, mormogva eszi. :)

2010. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7.5 hónapos kora óta kapja azt, amit mi. De csak az erős fűszer nélkülieket. Minden étkezés után kap még tejet. Ez így nekünk teljesen jó, semmi gond nem volt soha.
2010. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kislányom tejfehérje allergiás, ezért előfordul, hogy még most is külön főzök neki (11 hónapos). Nagyjából 9 hónapos korától eszi azt, amit mi, ha nem tartalmaz tejet.

Tápszeres, reggel és este speciális tápszert kap, 1 éves kora körül tervezem hogy a reggelit is kiváltom, de kb. 1,5 éves koráig tuti fog tápszert kapni.

2010. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia.Kisfiam egy éves múlt,még reggel este szopizik.3 hete vezettem be nála a tejet,és a tojásfehérjét,azóta 99%-ba azt eszi amit mi.(fűszereset,füstöltet nem).Nagyon jó étvágya van,mindent megeszik.Folyadéknak napközben vizet kap csak.
2010. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az enyém 7 hós,és baromira utálja a tápszert.Nem tudom meddig sikerül még azzal etetnem,ezért tettem fel a kérdést.Úgy gondolom, ha ehetné amit mi,talán megjönne az étvágya,ami nincs:-)))Jól gondoltam, hogy erre azért még pár hónapot várni kell.
2010. júl. 17. 10:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 17. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!