Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után kijött valakin az...

Szülés után kijött valakin az epilepszia?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei voltak?
2010. júl. 16. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem nem, de egy ismerősömnek szülés közben lett epilepsziás nagyrohama, ezért sürgősen megcsászározták. Császár után az osztályon kb. 5-6 alkalommal lett még rosszul, a gyógyszerek ellenére is, ezért felvitték az Intenzív osztályra, ahol több napot is el kellett töltenie. Szülés előtt soha nem volt ilyen vagy ehhez hasonló rosszulléte.
2010. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Epilepsziás roham lehet: az illető kába, nem válaszol kérdésre, nem tudja hol van, milyen nap van, nem tudja megmondani a nevét annak, akivel beszél (ez még a párja is lehet), bizonytalan a mozgása, percekig is tarthat.

Lehet nagyroham: eszméletvesztés, görcsös rángatózás, elharapja a nyelvét, záróizmok elernyedése. Ezt is megelőzheti a kábaság. A beteg nem emlékszik a rohamra, sőt az előtte lévő percekre sem.

Én epilepsziás vagyok 17 éves korom óta, nekem is rohamom volt szüléskor, megcsászároztak, 36 órát intenzíven voltam, egyébként tök feleslegesen...

2010. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!