Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napja 1 éves lányom a...

Adri baba kérdése:

Pár napja 1 éves lányom a fejét rándítja de csak 1 oldalra mitől lehet? Epilepszia? Nagyon félünk neurológiára küldtek!

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan több oka is lehet, én csak a saját példánkat írom le. A fiamról van szó, nála többször is előfordult hasonló, pl. 1)száját húzta egy oldalra, amihez idővel a fejét is rántotta, majd a vállát is húzta, 2)a szemét nyitotta tágra, (nagyon nagyra), és ehhez húzta oldalra a fejét. És még volt 1-2. Megjártam vele a neurológiát, csináltak mindenfajta vizsgálatot, válaszoltam egy rakás kérdésre, a lényeg az volt, hogy hiperaktív és TIC-es (hozzáteszem, nem is állt meg egész nap, és a tökéletesen beszélt 1! éves korától, nagyon választékosan). Aztán vittem a Kelen-kórházba is, hátha ott mást mondanak, de jó sok pénzért ugyanazt mondták. Próbáltam mindent: rászóltam, nem szóltam, stb. Idővel elmúlt. TIC zavarnak (tudattalan mozgás zavarnak) hívják különben, hivatalosan. Valami lelki dolog váltja ki, nálam az, hogy azt érezte, hogy nem foglalkozom vele annyit, mert éveken keresztül mindenfélét tanultam, vizsgáztam. A Te kicsid nem biztos, hogy hiperaktív, hisz a kettő nem függ össze, de a TIC-et gyanítom. Azt biztosan megkérdezik majd, hogy történt-e valami/bármi változás az életetekben az utóbbi időben. Sok sikert és ami a fő, iszonyú nagy türelmet!
2010. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!