Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rengeteget bukik a 3-1/2...

Rengeteget bukik a 3-1/2 hetes babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szinte egymást érik az etetések. Szopizik, büfiztetem (kevés sikerrel), elalszik a vállamon, aztán bukik...bukik..bukik. Amint leteszem aludni, bukik...stb, aztán felveszem, és a vállamra bukik rengeteget. Már kipróbáltunk mindent. Megállítottam szopizás közben, büfiztettem, aztán vissza, nem emelgettem feleslegesen, adtunk neki infacolt, oldalt altatjuk, amikor sikerül végre elaludnia. Ő is nagyon szenved, hogy állandóan csikarja a kis gyomrát a levegő és a felesleges tej. Mert az is probléma, túl mohó. Mit tegyek szerintetek? Kétségbe vagyok esve, a doktornő nem mond semmit, mert jól fejlődik, hízik rendesen. De szerintem azért ez nem normális állapot, mert őt is megkínozza az állandó bukás. (Bocs, hogy ilyen hosszan részleteztem)
2010. júl. 15. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi alapból is tápszeres voltunk, de a Beba tápszere nem vált be, sokat bukott a Babám, a születése utáni 3. héten tápszert váltottunk: Milupa Milumil AR-t vettünk. Azóta minden rendben, nem bukik, szépen fejlődik.
2010. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálunk dettó ez volt a helyzet!!!! de nekünk a doktornő írt fel gyógyszert a pocijára... meg vettünk a gyógyszertárban csecsemőnek való espumisant 1500Ft volt.

mind2 bevált!!! az espumisant recept nélkül is lehet venni. azóta alszunk szépen, éjjel akár 5 órát is :)

1 hónaposak vagunk

2010. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Javasolni szokták, hogy szoptatás előtt adj neki 6-8 kiskanál lefejt anyatejet, hogy előkészítse a gyomrát a szopizásra.
2010. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen gyógyszer is, én biztosan nem adnám egy ilyen pici babának!!! Espumisam csepp nálunk is bevált, az pedig teljesen természetes, hogy sokat bukik! Nálunk is ez volt! Én azt hittem nem marad semmi a pocakban, de megyugtatott a védőnő, hogy csak soknak tűnik! A hasa pedig..., hát ez a pocakfájás! Kitartás, tedd kendőbe, vagy csak magadra, mi így aludtunk rengeteget az elején! Jobban alszik! MEg büfi és amiket leírtál! De nem gyógyszer!!!!!


18 hós baba anyukája

2010. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz a gyógyszertárban vény nélkül Nutrilton bukásgátló tápszert. Ebből egy vagy két kiskanállal beadsz neki szopizás előtt, és akkor ez elvileg besűríti a tápszert a gyomrában, így kevesebb jön vissza. Egy próbát megér, nálunk enynített a dolgon, de 11 hónapos koráig bukott.

De ha úgy érzed, hogy súlyos az eset, kérdett meg másik orvost, esetleg gasztroenterológust.

Elvileg azonban ha fejlődik, hízik, és őt nem zavarja a dolog akkor nincs semmi baj.

Te vagy az anyukája, hallgass az ösztöneidre.

remélem hamar kinövi a kicsi.

2010. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Egy kegyetlen nehéz éjszaka után akkor utánanézünk ennek a nutritonnak, meg megpróbálom a szopizás előtti kiskanalazást.

Remélem, javul.


Akinek van még "tutibiztos" ötlete, írjon! :)

2010. júl. 16. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiskanalazast jo otlet, es ugy nem szokik le a cicirol. Ha nem megy a bufiztetes, ne aggodj, majd belejottok. Csak setallgass vele. Amugy amikor fajt a picink pocija, hasra is fektettuk kb fel, egy orara, majd vissza forditottuk.
2010. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!