Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Arthat ezzel a lanyom a...

Arthat ezzel a lanyom a pocilako babamnak?

Figyelt kérdés
Eleg sokszor meg meg rug eleg erosen a lanyom,nem direkt csak veletlenul sokat bujik hizeleg es a labat teszi allandoan hogy szeretgessem de akar hogy is vigyazok meg meg rug sajnos eleg erosen.21 hos kislnyom van meg nem nagyon tudja felfogni hogy miert nem szabad rugdosodni ha raszolok azert is csinalja.5 hos a kis pocilako meg nem tudjuk hogy mi lesz.
2010. júl. 15. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
Azért próbáld megmagyarázni neki hogy ez nem játék és vigyázzon. Nevelni már ilyenkor is lehet és kell a gyereket. Most képzeld el ha majd megszületik a pici és őt is megrugdossa. Elhiszem hogy nem direkt csinálja de mondd el neki hogy legyen óvatos.
2010. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok eltérő vélemény és tapasztalat van. Az enyém: a lányom 20 hós a pocaklakóm 39 hetes. A terhességem alatt semmi bajom nem volt azzal, hogy felvettem, emelgettem volna a kislányomat. Persze elmagyaráztuk neki már az elején hogy anya hasánál óvatosan kell mocorogni, mert ott a tesó. Most kell, hogy óvatosságra intsük őket, mert ha megszületik a baba sokkal finomabbnak kell lenniük. Így fokozatosan alakul(t) ki nála a "figyelmesség". Persze van egy-két necces helyzet, amikor pl. megbotlik, de elég ritka. Biztos, hogy tudja, hogy a héten jön a tesó, mindenbe belevonjuk és így részese nem csak "szenvedő alanya" a dolgoknak. Kitartást Neked! üdv
2010. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
A gyerek már 21 hónapos, elég nagy ahhoz hogy felfogja ha valamit nem szabad. Még ha nem is árt azzal hogy rúgdos, az elv a lényeg hogy nem tudod megakadályozni hogy ezt csinálja. Lesznek később olyan helyzetek amikor igenis veszélyforrás lehet ha nem hallgat rád és nem tudod megfékezni. Magyarázd el neki többször hogy miért nem szabad csinálni, ha ennek ellenére csak azért is csinálja akkor figyelmeztesd, ha ez sem használ akkor büntesd meg érte! (persze az ő szintjén, korának megfelelően) Lehet hogy sokan túlzásnak tartják ezt pár rúgás miatt, de azért kell megbüntetni, hogy később ne legyenek komolyabb fegyelmezési problémák és ne alakuljanak ki veszélyes helyzetek.
2010. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Vedd a pocakodat a rugasoktol, mert jot semmikepp nem tesz. Nem a babanak lesz baja kozvetlenul, hanem ahogy irtak: megrepedhet a burok, nyilhat a mehszaj, vagy levallhat a placenta. A fiam 17 honapos, igen eleven, igy amikor furcsi utan hancurozik az agyon, en meg mellette vagyok, akkor figyelek, hogy meg veletlenul se rugja meg a hasamat. Emellett pedig tudja, hogy figyelni kell a pocakomra, es csak finoman szabad vele banni, mert a nagy fickandozas kozben odajon, es megsimizi. Persze a vetlen rugasok ellen csak te tudsz vedekezni, de egy ekkora gyerek eppugy megerti, hogy anya pocijaval ovatosan banunk, mint ahogy azt is tudja, hogy a konnektorba nem nyulunk.
2010. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 1 éves volt amikor is a hugi a pocimba akkora volt hogy árthatott a rúgással és bizony amikor mondtam neki hogy anya pocijába baba van akire vigyázni kell többet nem rugdosott és ha véletlen mégis akkor rögtön adta rá a puszit úgyhogy szerintem a 21 hónapos nagylánykád is meg érti ha szépen elmondod neki hogy miért kell anya pocijára vigyázni!

Sok Boldogságot mind a 2 babához!

2010. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan írják, hogy 21 hónaposan már meg kell értenie meg ilyenek. Meg is érti, biztos vagyok benne, de abba is bele kellene gondolni, hogy pont abban a korszakban van a kislány amikor elég sok mindent kell megértenie és ez néha nehéz, hisztizik, ellenszegül stb. dackorszak, elég neki ez így önmagában is, ráadásul jön a kistesó, ami elég nagy változás az egész család életében. Semmiképp ne mondd neki, hogy ha nem vigyáz nem szeretgeted, igenis biztosítsd róla, hogy NAGYON szereted. Így talán elkerülheted, hogy később a féltékenységből gondok legyenek. Természetesen vigyáznod kell magadra és a pocaklakóra is, de ne a kislányod rovására. Használd ki az időt amíg még csak ő van, mert ha meg lesz a pici eleinte kevesebb időd fog rá jutni. Nagyon sok boldogságot kívánok nektek, és nyugodt babavárást!
2010. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az utolsó válaszolóval! A kisfiam 2 éves, én a 4. hónapban vagyok. Én is elmondtam neki, hogy vigyázni kell anya pocakjára, ennek ellenére előfordul (birkózás hevében), hogy kicsit megüt. Persze nem úgy kell érteni, hogy döng a hasam, csak inkább hozzámér, erre én automatikusan védem a pocakom.

Nem szidom meg ezért, türelmesen elmondom, hogy tudod vigyázni kell anyára, ekkor ő megsimogat. Nagyon aranyos. Nem akarom, hogy már most nehezteljen rá,vagy már most meglegyen "büntetve" ezért.

2010. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek hogy irt.hat mostanaban egy par napja nem nagyon volt rugdosas mikor milyen helyzetbe kerulunk (jatszas olbe ules stb).Igen jarok dokihoz pont penteken voltam es minden rendben van es most derult ki hogy o is kislay lesz.Mindig mondja a doki hogy ne emelgessem de hat ha csak ketten vagyunk egesz nap szinte es a jatszo teren is az osszes hintat ki kell probalja akkor muszaj emelgessem nincs mit csinaljak egyszeruen nem segit senki,en kell vigyazzak magamra de nem nagyon megy minden teren.Nektek is minden jot kivanok es jo egeszseget boldogsagot a gyerekekkel!!!
2010. júl. 20. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!