Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi finomat főztök holnap?...

Mi finomat főztök holnap? Írnátok valami gyors receptet? Ami finom és gyorsan elkészül.

Figyelt kérdés

Mi finomat főztök holnap?Írnátok valami gyors receptet?

Ami finom és gyorsan elkészül.


2010. júl. 14. 23:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Meggyszószt csináltam csirkemellel és főtt krumplival. 9,5 hónapos kisfiam is azt ette meg én is. :)

Meggyszószhoz vizet forraltam pár szem szegfűszeggel és egész fahéjjal, pici gyümölcscukorral. Amikor felforrt, leszűrtem, beleraktam a fagyasztott meggyet (saját termés), és megfőztem. Natúr joghurtba kevertem lisztet, és ezzel behabartam a szószt. Egyet rottyant, és kész is. A csirkemellet felszeleteltem, majd kávéskanálnyi olajon fehéredésig "pirítottam" mindkét felét, csipet sót raktam rá, pici vizet, és lefőztem róla a levét. Kisfiamnak turmixoltam a szósszal és a főtt krumplival.

2010. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

stroganoff csirke rizzsel.

hagymán megpirítom a csirkemellet,mikor félig kész dobok hozzá gombát,együtt párolom,ha kész a hús és a gomba keverek hozzá felkockázott savanyú uborkát,leöntöm tejszínnel, és kész.Ja a fúűszert elfelejtettem,só,bors.Isteni, és 20-25 perc alatt kész van.

2010. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Valami gulyáslevest vagy csorbát kéne főzzek, mert anyósom kórházban van és apósomnak is én főzök, a húsos levest meg megeszi akár 3 napig is. Utána lehet, hogy rizseshús lesz magunknak, apósomnak sütök fasírtot, azt is meg tudja enni. Elég válogatós. Tegnap meggyleves volt és gombás rizs. Most nagyon nem állunk jól anyagilag, azt főzök, ami itthon van és csak minimális hozzávalót kell vennem. Lesz a héten még spenót, rizs házi bolognaival, paradicsomleves, almaleves, zöldbableves, zöldbabfőzelék. Ezekhez van hozzávalóm és hétfőig ki kell húzzam vásárlás nélkül. Ja, krumplislepényt is süthetek egy nap.
2010. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!