Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást kezdhetem...

Hozzátáplálást kezdhetem őszibarackkal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos és már 3 hete szorulása van. Ez úgy néz ki, hogy EGÉSZ NAP erőlködik, szenved (kap gripe watert, szélcsöveztem, ittam őszilvet, de semmi hatás) és amikor szopizik megindul az emésztése, és 5-10 perc múlva iszonyú sírás van, mert akkor sem jön a kaki csak tovább nyom. Nem is eszik olyan sokat, épp hogy 100-120 ml megvan egy etetésnél és 5-6 x eszik. Annyira sajnálom már, rossz nézni, ahogy erőlködik.

Doki szerint a hozzátáplálás meg fogja oldani a gondot, de nem akarom almával kezdeni, mert állítólag az is fog (és a répa, krumpli is) Az őszibarack kicsit hashajtó, talán az jó lenne neki, a levéből adnék 2-3 kiskanállal napi egyszer. Szerintem egészségeebb, mint a Laevolac szirup.

Az a gondom még ezzel, hogy 90%-ban anyatejes (többi Pepti 1-es táp), emellett ekcémás (elvileg a tejfehárjétől), ezért pedig jó lenne 6 hós koráig szoptatni. Szerintetek mit tegyek?


2010. júl. 14. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
nem minden esetben fog az alma. Sőt, inkább egyensúlyoz. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást 3 napig csak almalevet kapott és ment a hasa tőle rendesen. Szerintem végülis nem gond, ha felcseréled, a lényeg hogy azt kapja, ami a korának megfelelő.
2010. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatsz neki nyugodtan őszilevet, akár 10 kiskanálnyit is, úgyis kell a nagy melegben a folyadék. Attól még nem fog elmenni az étvágya, mivel az csak innivaló neki. Így a szopi is megmarad, és remélhetőleg a kaki probléma is megoldódik.
2010. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk csak a laevolac segített, semmi más, én sem szeretem, de már nem tudtam mást.
2010. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mehet az őszilé,és van 4 hónapos kortól adható szilvalé is babáknak,nálunk az volt a tuti befutó!
2010. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő a cukros teát javasolta a szorulásra, és egyből bevált! :)
2010. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném az utolsó válaszolót - cukros kamillatea jó szorulásra. De most nem ez a kérdés. Én őszilével kezdtem a hozzátáplálást, ízlett neki, nyugodtan kezdheted azzal , nem szentírás, hogy almával kell kezdeni. Az én babám második gyümölcsként kapta az almát de egymagába nem is szereti csak pl. sütőtökel vagy sárgarépával.
2010. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2010. júl. 15. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!