Ha kitartó vagyok meg fogja szokni ezt az altatást és nem fog sírni?
Lányom 10 hónapos koráig ringatva aludt el, akkor egyik napról a másikra leszokott róla, de neki erre volt igénye.
Miért nem figyelsz arra hogy most valami másra van szüksége a kislányodnak?
Az én fiam sem szokta jelezni,ha fáradt,de a szemein mindig láttam. Amikor nem vettem észre,akkor már azért sírt,mert nyűglődött. Kb 8-9 hónapos koráig ringatva aludt el,s utána tettük le a kiságyba. Bízz benne és bízz magadban. Ha arra van szüksége,akkor ringasd. Hidd el,mindent jelezni fog. Nálunk egyedül alakította ki az alvást magának. Amikor nem igényelt ringatást,jelezte,h nem akar az ölemben lenni. Letettem és egyedül aludt el. Most már nappal csak 1x alszik,este már nem kell ringatni,de simizni kell. Én bízom benne,majd jelzi,ha nincs szüksége babusgatásra.
És ahogy írta vki előttem,az időt figyeld,mennyit bír ébren lenni. Abból már tudod,kb mikor jön a következő alvás.
Kérdező, egyelőre addig tarts ki, amíg ki nem tapasztalod mennyi az annyi, mármint mennyi időt bír ébren lenni. Aztán könnyebben el fog aludni, akkor megpróbálhatod kiságyba szoktatni.
Oké, hogy ásítás és szemdörzsölés nincs, de figyeld ki, olyan se, hogy csak néz ki a fejéből, mintha elbambulna? Én mindig akkor vittem be az enyémeket :) aztán lehet olyan, hogy ha sokat van fent, túlpörög, az egyik gyerekemnél látványos volt, a másiknál nem. A fiam sikítozott, csapkodott, járt keze lába megállás nélkül. Na ezt nem volt szabad megvárni nála, ilyenkor csak sírás és küzdés árán sikerült elaltatni, hiába járkáltam én vele. Még ami az eszembe jutott, sehogy nem volt jó neki, kézbe se, feszengett, ezt is álmosság miatt csinálta. Hasfájós is volt de idővel kiderült, hogy csak van különbség a 2 jel között, máshogy viselkedett ha fájt a hasa. A fiam pont 3-4 hónapos volt, mire sikerült az alvását rendbe tenni jelvadászattal.
Ölbaba egészen biztosan nem attól lesz, hogy a valós igényeire reagálsz. Nyilván nem mondok újdonságot, de egy pici babának nem csak a tele poci, tiszta pelus, kellemes meleg környezet az igénye, hanem az anya fizikai közelsége (ölelése) is.
Egy ilyen csöpp babának tehát nem elég, ha mellette állsz - az ő biztonságérzetéhez elsősorban még a szaglás és a tapintás során szerzett ingerek is szükségesek, nem véletlenül ezek indítják be a szopóreflexet. Vagyis azért nem nyugszik meg, hiába állsz mellette, mert éreznie kellene az illatodat ÉS a tested melegét is.
Vedd fel, ringasd nyugodtan - ha alapélménye lesz, hogy anyában mindig bízhat, mert felismeri és kezeli a szükségeit, akkor biztos kötődésű gyerekként később bátran indul majd felfedezni az őt körülvevő világot is.
(Tanító néni)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!